Rower – na którym można wjechać w miejsca niedostępne dla samochodu to wymarzony środek lokomocji dla wielu.

Od 1 lipca taką możliwość oferuje także Szydłowiec. Inicjatywa burmistrza Artura Ludwa to kolejny ukłon w stronę turystów i wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem naszego miasta.

Rowery będzie można wypożyczyć w miejscach, w które musi trafić każdy zwiedzający, a więc w szydłowieckim zamku – w godz. 8.00 -20.00, a także na Rynku Wielkim, w Miejskiej Informacji Turystycznej – w godz. 9.00 -18.00.

Procedura wypożyczenia roweru jest bardzo prosta – wystarczy wypełnić kartę wypożyczenia, okazać dowód tożsamości i wnieść symboliczną opłatę. Rower można wypożyczyć na dowolnie długi czas – na godzinę albo nawet na cały dzień. W każdym miejscu, do którego zwykle dociera szydłowiecki turysta, znajdują się stojaki, gdzie rowery można wygodnie zaparkować i zabezpieczyć. Rowerów do dyspozycji będzie na razie sześć. Jeśli okaże się to konieczne, będzie ich oczywiście więcej.

Szczegółowe zasady korzystania z wypożyczalni określa regulamin który dostępny jest na stronie www.sckzamek.pl  oraz w siedzibie SCK – Zamek.

rowerw1