Kilka dni temu zakończyło się głosowanie w naszej ankiecie w której zadaliśmy szydłowieckim internautom pytanie: Na kogo zagłosowałbyś dziś w wyborach na burmistrza Szydłowca? 

Zaproponowaliśmy kandydatury tych, którzy startowali w wyborach samorządowych w 2014 roku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że na stanowisko burmistrza „czai się” również kilka innych osób o których miejmy nadzieję niebawem będziemy mogli napisać oficjalnie.

Ankieta dotycząca wyboru burmistrza Szydłowca jak ktoś słusznie zauważył nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem. Kilka osób pisało nam na priv, że ankieta powinna być anonimowa, ponieważ ludzie w takich kwestiach nie chcą głosować „jawnie”. Pewnie sporo w tym racji, ale my chcieliśmy odważyć mieszkańców i w jakimś stopniu udało się. Niech świadczy o tym ponad 100 głosów w ankiecie.

Niepokojem może napawać sytuacja o której wspomniał jeden z internautów w komentarzu. Otóż okazuje się, że jeden z głosujących trafił na „dywanik”, ponieważ wskazał niewłaściwego kandydata w ocenie swojego samorządowego pracodawcy. Panowie i panie samorządowcy trochę więcej luzu!

Ankietę zdecydowanie wygrał Artur Ludew, który zdobył 52 % głosów, ponieważ zagłosowało na niego 65 internautów ze 125 głosujących.

Drugie miejsce dla Sławomira Nojka, na którego zagłosowało 27 osób czyli 21,6% głosujących.

Trzeci wynik to odpowiedź: „żaden z kandydatów mi nie pasuje, chętnie zagłosuję na kogoś innego”. Taką odpowiedź wskazało 9,6% głosujących w ankiecie.

11 głosów czyli 8,8% głosów zdobył Andrzej Jarzyński, który ustąpił w poprzednich wyborach ze stanowiska. Dziś nie wiadomo czy w ogóle wystartuje. Ze środowiska Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej dochodzą do nas różne głosy. Marzena Gil prezes tego Stowarzyszenia napisała na forum, że tym razem kandydatem Wspólnoty na burmistrza może będzie kobieta? Kogo miała na myśli?

Z nikłym poparciem Agnieszka Górska z Prawa i Sprawiedliwości, ale akurat w tym przypadku słyszeliśmy, że tym razem PiS wystawi innego kandydata. Kogo? Jeszcze nie wiemy. Jedna osoba ze 125 wskazała Wiktora Cieleckiego, który małym poparciem cieszył się również w ostatnich „prawdziwych” wyborach.

Oczywiście całą ankietę należy traktować z przymrużeniem oka, choć może ona w jakiś sposób wskazywać obecne nastroje wśród społeczeństwa szydłowieckiego. Czy powtórzą się te wyniki za rok? Zobaczymy.

Przed samymi wyborami z pewnością jeszcze raz zapytamy Was o to kto miałby zostać burmistrzem Szydłowca w kolejnej ankiecie.