W ostatnim czasie w naszym powiecie doszło do wielu interwencji w których brały udział jednostki straży pożarnej. Od środy pojazdy straży wyjeżdżały 17 razy.

28 listopad

 1. Dwa zastępy JRG oraz OSP Dobrut, OSP Jastrząb, OSP Wola Lipieniecka, OSP Nowy Dwór zostały zadysponowane do pożaru obory w m. Kolonia Kuźnia.
 2. Zastęp OSP Jastrząb zadysponowany został do pożaru gałęzi w m. Jastrząb.
 3. Zastęp OSP Nowy Dwór zadysponowany został do plamy oleju na jezdni w m. Nowy Dwór
 4. Zastęp JRG Szydłowiec oraz OSP Mirów i OSP Rogów zadysponowano do pożaru budynku mieszkalnego w Mirówku, pożarem objęta była instalacja elektryczna i części elewacji budynku.

1 grudzień

 1. Zastęp JRG Szydłowiec został zadysponowany do powalonego drzewa na linię energetyczną, na miejsce zdarzenia przybył zespół Pogotowia Energetycznego.

2 grudzień

 1. Zastępy: JRG Szydłowiec, dwa zastępy z OSP Szydłowiec, OSP Jankowice i OSP Wysoka zostały zadysponowane do wsparcia działań prowadzonych przez Policję, dotyczących, poszukiwań osoby zaginionej w rejonie miejscowości Szydłówek.
 2. Dwa zastępy JRG Szydłowiec zostały zadysponowane w rejon drogi serwisowej S-7 w Szydłowcu, zdarzenie drogowe z udziałem autobusu, brak osób poszkodowanych.
 3. Dwa zastępy JRG Szydłowiec zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, w rejon drogi serwisowej S-7. W zdarzeniu poszkodowanym był kierowca samochodu ciężarowego, który po udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy, został przekazany pod opiekę przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.
 4. Dwa zastępy JRG Szydłowiec oraz zastęp OSP Rogów zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych, na drodze powiatowej w kierunku Zbijów Duży – Mirów. W zdarzeniu brało udział dwoje kierowców pojazdów osobowych, jeden z nich został zabrany do szpitala.
 5. Zastęp OSP Szydłowiec, który brał udział w godzinach porannych w poszukiwaniach osoby zaginionej w trakcie przejazdu do kolejnego punktu poszukiwań, natrafił na zdarzenie drogowe w rejonie ulicy Kolejowej w Szydłowcu, dwa pojazdy osobowe poza jezdnią. Do zdarzenia zadysponowano również zastęp JRG Szydłowiec. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.
 6. Dwa zastępy JRG Szydłowiec zostały zadysponowane w rejon drogi serwisowej S-7, do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i pojazdu ciężarowego. W zdarzeniu poszkodowanym wymagającym udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy był kierowca pojazdu osobowego, który po pozostawał pod opieką ratowników z JRG Szydłowiec, do chwili przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.
 7. Dwa zastępy JRG Szydłowiec zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w rejonie ulicy Metalowej w Szydłowcu. W zdarzeniu drogowym brały udział dwa pojazdy osobowe. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy uskarżającej się na bóle głowy uczestniczce zdarzenia, kobieta po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego została przekazana pod ich opiekę.

3 grudzień

 1. Dwa zastępy JRG Szydłowie oraz jeden zastęp OSP Rogów, zadysponowane zostały do pożaru sadzy w kominie, budynku jednorodzinnego.

4 grudzień

 1. Zastęp OSP Dobrut został zadysponowany do konara drzewa, który częściowo znajdował się na pasie jezdni E-7 w kierunku Orońska.
 2. Dwa zastępy JRG Szydłowiec oraz zastęp OSP Orońsko, zostały zadysponowane do otwarcia drzwi budynku mieszkalnego w miejscowości Guzów-Kolonia. Zgłoszenie o zdarzeniu zawierało informację, że zamieszkujący posesję mężczyzna nie był widziany od kilku dni przez sąsiadów. Na miejscu działał już Zespół Ratownictwa Medycznego.
 3. Trzy zastępy JRG Szydłowiec wraz z: OSP Mirów Stary, 2 zastępy z OSP Rogów, OSP Bieszków Górny i OSP Nowy Dwór, zadysponowane zostały do pożaru stodoły w miejscowości Mirów Nowy. Na miejsce zdarzenia przybył zastępca dowódcy – Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szydłowcu.
 4. Zastęp OSP Orońsko został zadysponowany do zdarzenia w miejscowości Gozdków, udzielił pomocy mężczyźnie w podeszłym wieku, który zatrzasnął sobie drzwi wejściowe do domu. Strażacy prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z KP Policji w Szydłowcu.

Info: Komenda PPSP w Szydłowcu