Ta piękna tradycja przyjęła się w naszej organizacji. To okazja, aby w tym szczególnym dniu spotkać się wspólnie ze swoimi podopiecznymi, ich rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, sympatykami oraz naszymi przyjaciółmi, którzy od lat wspierają naszą działalność. Podczas spotkania, jak co roku panowała wspaniała świąteczna atmosfera, pełna ciepła rodzinnego i serdeczności.

Była to również okazja, do podsumowania 2015 roku i zapoznania wszystkich z planami na następny 2016 rok. Łącznie w br. uczestniczyliśmy w 29 przedsięwzięciach tj. zawodach krajowych, zagranicznych, obozach i seminariach szkoleniowych, jak również innych działaniach promujących Karate Kyokushin Matsushima i szeroko rozumianą aktywność fizyczną. Czterokrotnie nasi zawodnicy wyjeżdżali za granicę bądź to w celach szkoleniowych: seminarium szkoleniowe w Farum w Danii, 7 Europejski Obóz szkoleniowy w Alicante w Hiszpanii, bądź to w celu współzawodnictwa: Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Chorwacji i 9 Mistrzostwa Europy w Lun w Szwecji.

Druga część spotkania to składanie sobie życzeń świątecznych łamiąc się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie, które umilały nam dźwięki zespołu w składzie Zbigniew Matla klawisze, Marta Matla flet, Mariusz Chmielnicki gitara i Ewa Matla śpiew. Nie zabrakło też wizyty Świętego Mikołaja, który hojnie obdarowywał zgromadzonych prezentami. Widząc radość na ustach naszych podopiecznych, jak również ich rodziców, utwierdza nas to w głębokim przekonaniu o słuszności i kierunku drogi, jaką podążamy, tj. drogi Karate Kyokushin.

To wiara w słuszność zasad i filozofii Karate Kyokushin jest tym, co skupia nas wszystkich w Dojo, w Duchu Kyokushin. Jak mawiał Sosai Masutatsu Oyama:

Głowę trzymaj nisko (bądź skromny)

Lecz spoglądaj wysoko (bądź ambitny)

Mów roztropnie (uważaj na to, co mówisz)

Miej dobre serce (zwiększaj swoje możliwości)

Służ innym ludziom z czcigodną pobożnością (służ swoim rodzicom) – traktuj to jako punkt wyjścia.

Posiadłszy ducha Kyokushinu musimy pomóc sobie wzajemnie, aby zapewnić Karate Kyokushin wieczne trwanie.

Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim naszym sympatykom, ludziom dobrej woli, którym w każdy możliwy sposób nas wspierają, a w szczególności rodzicom i opiekunom tych najmłodszych Karateka za to, że zaufali nam powierzając w nasze ręce swoje pociechy, a tym samym włączając nas w proces wychowania i kształtowania charakteru swoich dzieci.

W imieniu kadry instruktorsko-pedagogicznej serdecznie dziękuję – sensei Robert Wyciszkiewicz.

Więcej zdjęć na Facebooku