Przechodząc przez wyczerpujące testy psychiczne i fizyczne, jako jeden z najmłodszych uczestników dotrwał do ostatniego dnia Race Camp.

W dążeniu do poprawy wyników, wykorzystuje zdobyte umiejętności w prowadzeniu auta w kontrolowanym poślizgu (drifting). Pozwala to na bardziej śmiałe zbliżenie się do granic przyczepności auta i wyczucie jego limitów. Cenne doświadczenie wyścigowe zebrał w wielokrotnych sesjach na torze Silverstone w samochodach: Nissan GT-R, 370z NISMO Race Edition i Formula Single Seater.

 

Jak mówi nam sam Jacek, na poważnie wszystko zaczęło się od momentu kupna licencji w Live For Speed: 

„Rozwijałem się coraz bardziej w miarę upływu czasu i zaledwie po kilkunastu tygodniach zostałem zaproszony do legendarnego Teamu Falken. Startowałem zarówno w driftingu jak i w wyścigach. Rok 2009 był dla mnie przełomowy – udało się wygrać European Drift Championship oraz triumfować w kilkunastu międzynarodowych zawodach.

Dzięki profesjonalnym symulatorom, przy użyciu odpowiedniego sprzętu jesteśmy w stanie nauczyć się wielu potrzebnych nawyków, technik jazdy czy też odpowiedniego zachowania na torze. Ponadto ćwiczymy także naszą koncentrację. To bardzo przydatne umiejętności w momencie przesiadania się do prawdziwego auta wyścigowego.

Jeśli chodzi o motorsport i jedno z pierwszych (poważnych) starć z samochodem w rzeczywistości – moja droga zaczęła się mając niespełna 16 lat kiedy to po raz pierwszy w życiu wsiadłem do tylnonapędowego auta – Nissan Skyline o mocy 360 KM. Oczywiście przedtem miałem styczność np. z gokartami, ale to już swoją drogą. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku obrazującego moje spotkanie z tą bestią 🙂 ZOBACZ FILM TUTAJ

Tutaj potwierdziło się to, o czym wspominałem wcześniej. Nie mając żadnego doświadczenia w jeździe w kontrolowanym poślizgu, przeniosłem wszystkie swoje nawyki i odruchy z symulatora do rzeczywistości.”

 

Portal Nasz Szydłowiec zapytał Jacka jakie ma plany na najbliższy czas. Oto co odpowiedział:

Plan na ten rok jest prosty. Trening, trening i jeszcze raz trening. Chcę wykorzystać swoją szansę i zacząć się rozwijać jako kierowca wyścigowy.

Celem na ten rok jest również odpowiednie przygotowanie do sezonu 2015. Obecnie trenuje na nowo powstałym, profesjonalnie przygotowanym obiekcie – Autodrom Jastrząb. Już niedługo oficjalne otwarcie toru, na które serdecznie zapraszam!

Ponadto, chciałbym wystartować w kilku pojedynczych wyścigach – m.in. na legendarnym torze Nürburgring w Niemczech. Wszystko zależy jednak od sponsorów, niestety. Powiedzmy sobie szczerze – największym problemem dla młodego, rozwijającego się kierowcy jest kwestia finansowa. Motorsport nie jest jeszcze na tyle rozwinięty w Polsce, dlatego tym bardziej ta „walka poza torem” o kwestie finansowe i dopięcie budżetu jest bardzo istotna.”

 

Zapytaliśmy Jacka również co według niego jest najważniejsze w byciu kierowcą wyścigowym? Jak wygląda jego trening?

„Staram się rozwijać w każdy możliwy sposób. Bycie kierowcą wyścigowym to nie tylko sama jazda po torze czy umiejętność prowadzenia samochodu. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie fizyczne oraz mentalne. Wirtualne treningi nie poszły w odstawkę. Wręcz przeciwnie! Istotne jest aby ćwiczyć także koncentrację i płynność jazdy. Wszystko to możemy praktykować na symulatorze. W tym roku zbudowałem sobie nowy cockpit do jazdy więc tym bardziej jestem zmotywowany do ciągłych treningów! Ponadto od jakiegoś czasu regularnie trenuje CrossFit. Fizycznie, jako kierowca, muszę być przygotowany na każde warunki.”

 

Na zakończenie Jacek Górlicki zaprasza Was czytelników portalu i mieszkańców ziemi szydłowieckiej w kilka ciekawych miejsc w internecie 🙂

Po pierwsze warto obejrzeć filmik PROMO Jacka (Jacek Górlicki Racing | Autodrom Jastrząb). Jacek dziękuje #Turbochargedlife za wykonanie całego projektu! Zjarzyjcie efekty ich pracy są niesamowite!

Po drugie Jacek Górlicki zaprasza serdecznie na swoją oficjalną stronę internetową jacekgorlicki.com oraz na swojego facebooka na którym na bieżąco dodaje najświeższe informacje, zdjęcia i filmy jacekgorlicki/facebook

Portal Nasz Szydłowiec również obserwuje postępy Jacka na torach wyścigowych. Szydłowiec jest kopalnią talentów, oto kolejny przykład takiego talentu. Oby więcej…!

jgorlicki4

jgorlicki1

jgorlicki2

jgorlicki3

zdjęcia pochodzą z oficjalnego facebooka Jacka Górlickiego