Będzie to bardzo istotna sesja, ponieważ wśród jedenastu przygotowanych punktów, jest jeden, który mówi o ustaleniu wynagrodzenia Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa.

W sieci dostępne jest obwieszczenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Obwieszczenie z 18 listopada 2014 r. ukazało się w Dzienniku Ustaw 11 grudnia. Jednolity tekst rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych uwzględnienia zmiany wprowadzone: nowelizacją rozporządzenia z 30 września 2013 r. (Dz. U. poz. 1218) oraz
nowelizacją z 9 lipca 2014 r. (Dz. U. poz. 958).

Obwieszczenie informuje, że burmistrz w mieście powyżej 15 tys. mieszkańców do 100 tys. mieszkańców wynagrodzenie zasadnicze powinien otrzymywać w przedziale: 4 500 zł miminum – 6 000 zł maksimum. Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego to kwota 2100 złotych. Oprócz tego w skład pensji burmistrza wchodzą jeszcze dodatek specjalny oraz dodatek za staż pracy.

Jaką kwotę uzbiera nowy burmistrz Szydłowca? Możemy się jedynie domyślać. Powinna być to raczej niż pensja od pensji poprzedniego burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego, który był na stanowisku 12 lat. Z reguły Ci, którzy rozpoczynają pracę jako burmistrz, wójt czy prezydent zarabiają mniej.

Ile to jednak będzie? Zanosi się jednak na to, że będzie to kwota powyżej 10 tysięcy złotych. Trudno sobie przecież wyobrazić by burmistrz zarabiał mniej niż prezesi spółek podległych Gminie czy dyrektorzy lub naczelnicy gminnych jednostek. Co sądzicie? Czy tak będzie?

Oprócz uchwały, która zadecyduje o zawartości portfela nowego burmistrza, Rada Miejska podejmie jeszcze dwie uchwały: zmian w uchwale budżetowej na rok 2014 oraz wyboru przedstawicieli Rady Miejskiej w Szydłowcu do Komisji ds. Stypendiów Sportowych, Nagród i Wyróżnień.

Pojawią się (miejmy nadzieję) pierwsze zapytania i interpelacje radnych.

Nadal nie znamy nazwiska wiceburmistrza Szydłowca. Burmistrz Artur Ludew cały czas czeka z ogłoszeniem swojego najbliższego współpracownika, choć ostatnie doniesienia na temat personaliów jednego z najbliższych współpracowników burmistrza są sensacyjne, ale o tym kiedy indziej, póki co trzeba potwierdzić te informacje.

Relację z III Sesji Rady Miejskiej znajdziecie oczywiście na portalu Nasz Szydłowiec. Pamiętajcie, że na sesję czy to Rady Miejskiej czy Rady Powiatowej może przyjść każdy, zainteresujmy się sprawami Szydłowca!