W piątkowe popołudnie na scenie Szydłowieckiego Centrum Kultury Zamek dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Tęczowego Misia w Szydłowcu wystawiły Jasełka – Na góralską nutę.

Aktorami byli przedszkolaki z grupy Pomarańczowych i Zielonych Misiów. W programie wystąpili także absolwenci przedszkola: Dawid Wojcieszek i Antonina Zapalska.

W sali wypełnionej po brzegi obok rodziców zasiedli zaproszeni goście: Artur Ludew – burmistrz Szydłowca, Jadwiga Kopycka – przewodnicząca Rady Miejskiej i Edyta Ziętkowska-Gawor – dyrektor SCK Zamek.

Wszystkich obecnych powitała Renata Kowalik – dyrektor przedszkola. Życzyła wszystkim radosnego wejścia w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i zaprosiła do obejrzenia przygotowanego programu i wspólnego kolędowania.

W pięknej scenerii na scenie pojawiły się anioły, baranki, pasterze, królowie, górale i oczywiście Maryja z Józefem i Dzieciątko Jezus. W programie miała również swój udział widownia, która nie tylko dopingowała dzieci, ale wspólnie z nimi śpiewała kolędy przy akompaniamencie Danuty Klepaczewskiej.

Na zakończenie burmistrz Artur Ludew wspólnie z gospodarzem miejsca Edytą Ziętkowską-Gawor podziękowali za przeżycia, których dostarczyli mali artyści i wręczyli torby ze słodyczami dla wszystkich dzieci, życząc przy tym Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy spotkania wsparli akcje „Kromka Chleba”. Zebrano kwotę 304 zł.

Info. i foto. SCK Zamek