19 sierpnia na molo nad zalewem w Szydłowcu odbył się koncert pod nazwą „Czary Mary Jazzowe Nie Do Wiary!!!” organizowany przez Fundacja MUZYCZNI.

Wiele piosenek polskich jak i zagranicznych artystów, wykonała młodzież z Fundacji MUZYCZNI, która była przygotowywana podczas specjalnych warsztatów.

Koncert ten był drugim, zaraz po „MONIUSZKO i magia jego muzyki”, a także ostatnim koncertem z projektu Kultura z budżetu województwa mazowieckiego.

Nie brakowało standardów jazzowych jak i wielu nowych aranżacji jazzowych znanych piosenek. Na scenie wystąpili wokaliści: Daria Augustyniak, Alicja Rdzanek, Karina Stępień, Gabriela Wolska, Aleksandra Kiljanek, Jakub Kołodziejski, Piotr Lendzion, Bartosz Pudzianowski, Zosia Nowacka.

Wystąpili również: Mateusz Szkil – gitara, Jakub Laskowski- bas, Maciej Mazurek – saksofon, Karina Czarnota- klawisze, Łukasz Pawlak – perkusja.

Lokalizacja jak i muzyka stworzyły klimat, który przyciągnął sporą liczbę osób. Dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, muzyka jazzowa okazała trafiła w gusta ludzi w różnym wieku. Między występami wystąpił również iluzjonista Tomasz Jusza, który zaprezentował kilka swoich magicznych sztuczek.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji, a także wysłuchania kilka nagranych w całości piosenek.