W czwartek 01.02.2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sadku oraz zaproszeni przez gospodarzy uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej otrzymali odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii, która po raz kolejny prowadzona jest na terenie naszego powiatu, aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami.

Dla uczniów szkół, czekał symulator jazdy motorowerem przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Rafał Rajkowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek, Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – mł. bryg. Paweł Sokół, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu – podinsp. Marek Gawin, radny Rady Miejskiej w Szydłowcu – Tadeusz Rut, Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu oraz Dyrektorzy szkół biorących udział w kampanii  – Jolanta Kozłowska i Marta Owczarek.

sierż. Marlena Skórkiewicz