W ostatnią niedzielę, 4 sierpnia na terenie boiska Gminnego Klubu Sportowego „Oronka” odbył się piknik rodzinny. Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy w Orońsku we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

O godzinie 13.00 wójt Gminy Orońsko Henryk Nosowski powitał wszystkich gości oraz zaprosił do wspólnej zabawy. Tego dnia w Orońsku nie brakowało atrakcji. Były one przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych dzieci, młodzieży, starszych i seniorów.

Organizatorzy umieścili wszystko w dziesięciu różnych strefach. Trzeba zaznaczyć, że wszystko tego dnia było darmowe. Miało być przede wszystkim zdrowo, kolorowo i wesoło.

W strefie medycznej można było dokonać pomiaru ciśnienia oraz zmierzyć poziom cukru we krwi, natomiast w strefie zdrowia schłodzić się pyszną lemoniadą i skosztować zdrowych przekąsek. Strażacy z OSP o godzinie 15.00 dokonali pokazu pierwszej pomocy, który zgromadził dużą widownię. W sąsiedztwie ww. stref ustawiono strefę seniora, w której przez cały dzień funkcjonowała kawiarenka z lokalnymi przysmakami. Dla dzieci zorganizowano strefę dmuchańce z zamkiem, basenem i zjeżdżalnią oraz strefę animacji, gdzie członkowie szydłowieckiej „Strefy JP2” malowali najmłodszym twarze, a także przeprowadzali konkursy z nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strefa rodeo oraz strefa krasula, gdzie można było spróbować wydoić krowę.

Oprócz tego podczas pikniku cały czas funkcjonowała strefa muzyczna prowadzona przez „DJ Maui”. Dopełnieniem była strefa sportu, w której przeprowadzono turniej siatkówki plażowej.

O godzinie 17.00 na orońskim boisku wystąpiła gwiazda imprezy – Zespół „LOVE DANCE”. Na zakończenie pikniku miejscowe drużyny strażackie dokonały pokazu gaśniczego.

info: Urząd Gminy w Orońsku

więcej zdjęć: www.oronsko.pl