Mówił o historii szydłowieckiego oddziału strzelców i o ideale wychowawczym realizowanym przez wspólną pracę i szkolenia. Następnie głos zabrał Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Składając strzeleckiej młodzieży serdeczne gratulacje, podkreślił jej rzetelność i wytrwałość w dążeniu do swojego ideału, zasługi dla wychowania patriotycznego młodzieży, a także dla promocji miasta i gminy Szydłowiec.

Radna Agnieszka Górska, gratulując szydłowieckim strzelcom, zwróciła uwagę na ich rolę w przywracaniu wśród młodzieży zainteresowania historią i tradycją patriotyczną. Komendant Roman Roman Burek podziękował także tym, którzy w ciągu dziesięciu lat wspomagali strzelców organizacyjnie i finansowo, umożliwiając im szkolenia, udział w różnych formach wspólnego wypoczynku i współfinansując zakup sprzętu i umundurowania. Komendant skierował szczególne podziękowania pod adresem Burmistrza Szydłowca. Nie zapomniał także o kolejnych komendantach Oddziału Szydłowiec i o szydłowieckich przedsiębiorcach, wspomagających działalność strzelców.

Następnie na dziedzińcu szkolnym odbyły się pokazy umiejętności strzelców. Demonstracja obezwładnienia uzbrojonych i zmotoryzowanych napastników pokazała wysoki poziom rzetelności i zaangażowania strzelców w zdobywanie umiejętności. Pokaz nagrodzono gromkimi brawami. Dalsza część pokazów odbyła się w auli szkolnej, gdzie strzelcy demonstrowali swoje umiejętności z zakresu podstawowej samoobrony i walki wręcz. Na korytarzu zorganizowano wystawę broni i sprzętu, jakim posługują się strzelcy do celów szkoleniowych. Uroczystość zakończył program artystyczny grupy teatralnej „Cymes” z Mirowa pod kierownictwem Krystyny Książek. Młodzież recytowała poezję patriotyczną, wykonywała wiązankę pieśni i piosenek wojskowych.

jubileuszstrzelcow1

jubileuszstrzelcow2

jubileuszstrzelcow4

 foto i info: szydlowiec.pl