Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych od 4 do 15 lat oraz „Bieg po zdrowie” na dystansie 1500 metrów. 

Najpierw okropny upał, a potem ogromna ulewa z burzą towarzyszyły w tym roku biegaczom, nie przeszkodziło to jednak w sportowej rywalizacji. Na czas biegu głównego pogoda znacznie się poprawiła. 

Na dystansie 10 kilometrów najlepszy okazał się zawodnik z Ukrainy Sergii Okseniuk, drugi Damian Noga (UKS Żaczek Połaniec), a trzeci Rafał Czarnecki z Bliżyna. Wśród kobiet również triumfowała reprezentantka Ukrainy Maryna Nemczenko, druga była Roksana Raita (jej rodaczka), a trzecia Lidia Czarnecka z Bliżyna. Oprócz nagrodzenia głównych aktorów biegowego święta, nie zabrakło również wyróżnień dla biegaczy z kategorii wiekowych, niepełnosprawnych oraz najstarszych. Tym ostatnim okazał się pan Tadeusz Andrzejewski, 83 letni biegacz z Warszawy, który wspólnie z panem Ireneuszem Płusą z Sadku otrzymali największe brawa na mecie. 

Biegowe święto w Sadku na stałe wpisało się w sportowo – kulturalny krajobraz Szydłowca. Biegacze zadowoleni z dotarcia do mety, organizatorzy z niesłabnącego zainteresowania. Do zobaczenia za rok!

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

FOTOREPORTAŻ fot. UM Szydłowiec