Co zrobić z niezniszczonymi, lecz niepotrzebnymi zabawkami i książkami? Najlepiej przekazać je na szczytne cele, aby mogły służyć innym! Tegoroczna akcja prowadzona będzie przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości od 05 do 16 grudnia we wszystkich placówkach KSWP, w tym w trzech działających na terenie województwa mazowieckiego.

„Na cele akcji przekazywać można książki fabularne, lektury szkolne, słowniki, bajki, kolorowanki, a także maskotki, lalki, samochodziki, klocki, puzzle, czy też gry edukacyjne. Rzeczy te przekazane zostaną, jako prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin oraz maluchom przebywającym w szpitalach. Część z nich zasili również zasoby bibliotek oraz świetlic środowiskowych.” – mówi Marek Mika, Prezes KSWP.

Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do dzielenia się z innymi przeczytanymi książkami oraz niepotrzebnymi zabawkami, które obecnie leżą bezużytecznie w naszych domach. Przekazywać można zarówno rzeczy nowe, jak i niezniszczone rzeczy używane.

„Akcja ma nie tylko szczytny cel – jest także wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru książek i zabawek w inny sposób, niż poprzez ich wyrzucanie” – mówi Marek Mika.

Warto dodać, że I edycja zbiórki książek i zabawek, która zainicjowana została przez KSWP zakończyła się spektakularnym sukcesem. Zebrano przeszło 1 200 egzemplarzy bajek dla dzieci, podręczników, lektur szkolonych oraz książek fabularnych, a także ponad 300 maskotek i zabawek, które przekazano m.in. na oddziały dziecięce w szpitalach, a także do Świetlic Środowiskowych, Bibliotek Publicznych oraz Klubów Seniora.

Placówki KSWP (w Warszawie, Radomiu i Szydłowcu), w których przyjmowane będą książki i zabawki, czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Szczegółowe informacje o Świątecznej akcji można znaleźć na stronie internetowej www.kswp.org.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 41 260 46 40.

Zbiórka odbywać się będzie w następujących placówkach KSWP na terenie województwa mazowieckiego:

KSWP Szydłowiec ul. Staszica 3H 26-500 Szydłowiec tel.: 48 617 13 49

KSWP Warszawa Żurawia 32/34 lok.32 00-515 Warszawa tel.: 22 521 06 50 / 22 521 06 51

KSWP Radom ul. Kościuszki 1A 26 – 610 Radom tel.: 48 331 01 00