„Dotknij miłosierdzia” pod takim hasłem w drogę wyruszyli dziś pielgrzymi diecezji radomskiej, do których 7 sierpnia dołączy grupa 24 z Szydłowca.

Grupa 24 to oprócz grupy pielgrzymów, którzy co rok w mniejszym lub większym stopniu zmieniają się, jedni idą po raz któryś z kolei, inni debiutują, jeszcze inni wracają po latach nieobecności. Grupa 24 to przede wszystkim świetnie zorganizowana ekipa, a mowa tutaj o wszystkich służbach. Tak zorganizowany organizm, który trwa od 13 lat, stworzył ks. Wincenty Chodowicz, następnie kontynuował ks. Andrzej Kania, a w tym roku po raz pierwszy pielgrzymkę z Szydłowca jako przewodnik poprowadzi ks. Norbert Skawiński.

Ksiądz Norbert dzień przed wymarszem w rozmowie z portalem Nasz Szydłowiec serdecznie wszystkich zapraszał do udziału w 13 pielgrzymce z dekanatu szydłowieckiego. „Pielgrzymka to fantastyczny czas, podczas którego zmagamy się oczywiście zarówno z fizycznymi jak i duchowymi słabościami. Mimo tych niedogodności jakie spotykają pielgrzymów podczas drogi, wielu pątników czeka na ten moment przez cały rok z utęsknieniem, by móc po raz kolejny iść do tronu Matki Bożej. Najpiękniejsze jest to, że idąc staramy się na te małe problemy wynikające z męczącej drogi, nie zwracać szczególnej uwagi. Każdy pielgrzym idzie ze swoją intencją, dzięki temu potrafi pokonać wszystkie przeciwności, nawet te najgorsze. Przez takie podejście pielgrzymowanie było, jest i nadal będzie znakiem naszej wiary, która potrafi góry przenosić i pokazywać naszą wierność” – tak w kilku zdaniach opisuje swój pogląd na pielgrzymkę ks. Norbert Skawiński z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

Portal Nasz Szydłowiec również zaprasza wszystkich mieszkańców Szydłowca i całego dekanatu szydłowieckiego do udziału w tegorocznej pielgrzymce.

Start 7 sierpnia, godzina 9. msza święta w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu, wymarsz około godziny 10.30

Pierwszy postój w Aleksandrowie, a pierwszy nocleg ciut dalej niż zwykle, bo w Wąglowie za Niekłaniem.

We wtorek 11 sierpnia pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kani wyruszy z Szydłowca, pielgrzymka rowerowa.

Z obu startów relację znajdziecie na portalu Nasz Szydłowiec.