Sierpień od lat to miesiąc pielgrzymek, które zmierzają na częstochowską Jasną Górę przed oblicze cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Z Szydłowca wyruszą dwie grupy pielgrzymów. 7 sierpnia w poniedziałek na trasie pojawi się grupa piesza, cztery dni później w oiątek wystartuje grupa rowerowa. Wspólny finał szydłowieckich pielgrzymek nastąpi 13 sierpnia w niedzielę.

Tegoroczna pielgrzymka będzie jubileuszowa, ponieważ to już 15. raz kiedy na pielgrzymi szlak wyruszą pątnicy z dekanatu szydłowieckiego. Grupie pieszej przewodniczył będzie ks. Norbert Skawiński, wikariusz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, za organizację pielgrzymki rowerowej odpowiedzialny jest Andrzej Jarzyński, były burmistrz Szydłowca.

Obaj liczą na wysoką frekwencję podczas tegorocznego marszu i jazdy na Jasną Górę. Mówi się o ponad 200 -stu pieszych i blisko 100 rowerowych pielgrzymach.

Portal Nasz Szydłowiec jak co roku przygotuje dla swoich czytelników obszerną relację z pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy na wyjściu, przy wyjeździe z Szydłowca, pojawimy się na trasie, a także na finale w Częstochowie.

TUTAJ zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z ks. Norbertem Skawińskim, który zaprasza w nim do udziału w pielgrzymce.

ps. zapisy cały czas trwają 😉