27 czerwca podczas porannej mszy świętej w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu, rzemieślnicy i rodzina śp. Władysława Pochylskiego modlili się w intencji zmarłego niedawno seniora szydłowieckiego rzemiosła.

Po zakończeniu mszy świętej ks. Paweł Górowski poświęcił reprezentacyjną Szablę Jana Kilińskiego. Przedstawiciel Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego i prezes Izby Rzemiosła w Radomiu Jan Jaworski wraz wiceprzewodniczącym Rady Izby Markiem Sokołowskim oraz rzemieślnikami zrzeszonymi w Spółdzielni Rzemieślniczej w Szydłowcu, przekazali pani Józefie Pochylskiej i najbliższej rodzinie, to nadane 9 maja śp. Władysławowi Pochylskiemu, przez Kapitułę Związku Rzemiosła Polskiego, najwyższe odznaczenie Rzemiosła Polskiego.

Msza święta była również okazją do złożenia podziękowań odchodzącemu na emeryturę ks. kanonikowi Adamowi Radzimirskiemu. Szydłowieccy rzemieślnicy wręczyli księdzu seniorowi figurkę św. Józefa.

Dziękując przy tym, za lata duszpasterzowania i opieki duchowej nad parafią, dekanatem i rzemiosłem szydłowieckim. Życząc wielu łask, wypraszanych przez Świętego Józefa, który pełnił wymagającą misję opieki na Synem Bożym a teraz opiekuje się Kościołem Świętym. W szczególności długich lat życia i kapłańskiego, modlitewnego wspierania Kościoła, który jest godzien naszej miłości, bo jest darem Bożym dla ludzi, w drodze do zbawienia. Dziękujemy Księże Dziekanie i liczymy na dalsze kapłańskie wsparcie” – powiedział Marek Sokołowski.

foto Beata Sokołowska/ info: Dom na Skale