To będzie już szósta edycja Zlotu Morsów w Jastrzębiu, organizowanego przez grupę morsów Mrozoodporni Jastrząb. W tym roku świetna okazja, bo jubileusz 600 – lecia obchodzi miejscowość Jastrząb.

Ostatni zlot odbył się w styczniu 2020 roku, potem nastąpiła przerwa spowodowana pandemią koronawirusa, ale impreza ta powraca i z tego co wiemy jest wielu chętnych, aby wziąć w niej udział.

Zlot Morsów w Jastrzębiu odbędzie się w sobotę 5 lutego. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 13.30 na terenie zalewu w Jastrzębiu. Wtedy to ma odbyć się zbiórka, rejestracja, przywitanie grup morsowych i gości.

Na godzinę 14.00 zaplanowany jest tradycyjny już bieg morsa, na dystansie 2100 metrów (obowiązuje morsowy strój).

O godzinie 14.30 rozpoczęcia zabaw grup morsujących, o 15.30 rozgrzewka i „chrzest” nowych morsów i foczek.

Wspólne wejście do wody zaplanowane jest na godzinę 15.45. Chwilę później wodowanie i konsumpcja okolicznościowego tortu z okazji 600 – lecia Jastrzębia.

Na godzinę 16.15 zaplanowany jest poczęstunek (grochówka, kiełbasa, bigos, ciasto, herbata) i wspólna zabawa przy muzyce i ognisku. Nie zabraknie również sauny i gorącej bali.

Podczas zlotu będą zbierane fundusze dla małego Miłosza. Szczegóły TUTAJ 

Imprezie patronuje wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha i Urząd Gminy w Jastrzębiu. Patronat medialny sprawuje portal „Nasz Szydłowiec”.

Serdecznie zapraszamy!

A tak było ostatnim razem 🙂