Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji Kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Państwowej Inspekcji Sanitarnej pod hasłem „Wybieraj Bezpieczną Żywność”.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w Unii Europejskiej oraz zachęcenia obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.

Kluczowym przesłaniem kampanii jest zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych i pewnych wyborów żywieniowych. Na stronię internetowej kampanii: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl można znaleźć m.in. innymi informacje nt. suplementów diety, higieny żywności (w tym chorób przenoszonych drogą pokarmową) oraz alergenów w żywności.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu zaprasza do odwiedzania ich strony internetowej https://www.gov.pl/web/psse-szydlowiec oraz profilu w mediach społecznościowych https://twitter.com/PSSESZYDLOWIEC.

Materiały informacyjne przygotowane na potrzeby tej kampanii znajdziecie poniżej oraz na profilu w mediach społecznościowych PSSE Szydłowiec.