Szydłowiec był jednym z miast, które tego dnia odwiedził kandydat. Oprócz naszego miasta był jeszcze w: Grójcu, Przysusze, Nowym Mieście nad Pilicą, Lipsku, Zwoleniu, Pionkach, Kozienicach i Starej Błotnicy.

Podczas spotkania w Szydłowcu towarzyszyli mu, posłowie PiS: Marek Suski i Dariusz Bąk, radna mazowiecka Agnieszka Górska oraz radny radomskiej Rady Miasta Andrzej Kosztowniak.

Andrzej Duda podczas swojej blisko godzinnej wizycie nie szczędził słów krytyki obecnego Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Wytykał wiele błędów, które popełnił, a także wskazywał na lekceważenie obywateli w wielu sprawach. Wymieniał przykłady, kiedy to Bronisław Komorowski uchylał się od narodowej odpowiedzialności.

Sam zapewniał, że jego prezydentura będzie aktywna, ukierunkowana na dialog społeczny. Mówił, że zmiany są konieczne, ponieważ obecny rząd nic dobrego już nie zrobi, że tyle lat rządzenia, zepsuło ekipę trzymającą władzę w Polsce.

Wspominał również o zaniechaniach Bronisława Komorowskiego co do lasów państwowywch i ziemi rolnej. Krytykował sposób wsparcia i rozmowy z Ukrainą.

Kandydat PiS obiecał, że jako prezydent powoła Narodową Radę Ekspertów. Przywróci też wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Przyznał, że rodzina, będzie dla niego jedną z najważniejszych spraw.

Podczas wizyty Dudy w regionie lokalni politycy PiS zbierali też podpisy w sprawie unieważnienia ubiegłorocznych, listopadowych wyborów samorządowych.

Na zakończenie nie zabrakło burzy oklasków od zgromadzonych sympatyków Andrzeja Dudy. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć.

W murach szydłowieckiego Zamku Andrzej Duda udzielił również krótkiego wywiadu stacji Tvn24.

Wybory prezydenckie już niebawem, najprawdopodobniej w maju 2015 roku.

Kliknij TUTAJ i zobacz fragment wizyty Andrzeja Dudy w Szydłowcu

{phocagallery view=category|categoryid=333|limitstart=0|limitcount=12|imageordering=5}