W skład naszej kadry zawodniczej na turniej w Austrii wchodzą:

senpai Angelika Ziółkowska

senpai Wojciech Dobrzański

senpai Dawid Ostrowski

senpai Kacper Banaszczyk

senpai Aleksander Jastrzębski

Należy wspomnieć, że Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN działający w strukturze Stowarzyszenia MUSHIN nr KRS 0000405025, to aktualnie ponad 110 osób czynnie trenujących, w tym kadra zawodnicza już od lat uczestnicząca w rywalizacji sportowej, zarówno w kraju jak i zagranicą. W znakomitej większości to zawodnicy młodzi i bardzo młodzi, a mimo to już o stosunkowo długim stażu treningowym i znaczących sukcesach – w tym rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski czy otwartych turniejów międzynarodowych.

W ramach szkolenia zawodnicy SKKK MUSHIN nie tylko ciężko trenują w swoim Dojo (sali treningowej) mieszczącej się na ul. Jastrzębskiej 13”a”w Szydłowcu, ale doskonalą swe umiejętności wymieniając doświadczenia z przedstawicielami innych klubów i organizacji Karate – ucząc się od najlepszych. I tak np. w minioną niedzielę (7 grudnia 2014r.) ekipa Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN trenowała w Warszawie pod okiem Mistrza Świata Karate Shinkyokushin sensei Kunihiro Suzuki 4 Dan z Japonii, a w październiku i listopadzie w Starachowicach i Ełku miała okazję pobierać nauki m.in. od szkoleniowca Kadry Narodowej shihana Remigiusza Karpińskiego 5 Dan z WKO Shinkyokushinkai, oraz przedstawicieli czołówki europejskiego Kyokushin Karate – sensei Mariusa Ilasa 3 Dan i sensei Harrisa Wallmena 3 Dan. W zajęciach grupy zawodniczej SKKK MUSHIN uczestniczyli także uznani trenerzy i instruktorzy innych sztuk i sportów walki – m.in. Paweł Surdy i Karol Siebyła (Kick-boxing, MMA) z zaprzyjaźnionej szydłowieckiej VIKTORII oraz sensei Michał Sieczka 1 Dan Ju-Jitsu ze Świętokrzyskiego Ośrodka Ju-Jitsu w Skarżysku Kamiennej.

Warto dodać, że nad poziomem sportowym naszych karateków na co dzień czuwają doświadczeni szkoleniowcy, a w szczególności sensei Mariusz Szymkiewicz (1 Dan, reprezentant Polski z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin IKO Matsushima w Japonii w 2008r., sędzia międzynarodowy) oraz sensei Marek Pielas (stopień mistrzowski 2 Dan, sędzia międzynarodowy).

Stowarzyszenie MUSHIN to organizacja społeczna nie prowadząca działalności dochodowej, której funkcjonowanie opiera się na pracy społecznej członków. Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób wspierają naszą działalność. W tym w zakresie materialnym zapewniającym możliwość pokrycia bieżących kosztów funkcjonowania – a zasadniczo wynajmu sal treningowych, sprzętu, wyjazdów szkoleniowych oraz uczestnictwa w otwartej rywalizacji sportowej.

Wszystkim którzy chcieliby wesprzeć wyjazd szydłowieckich karateków na turniej do Wiednia lub działalność Stowarzyszenia MUSHIN w ogóle, podajemy nr konta: 21 1240 5732 1111 0010 4345 1040 (z dopiskiem „szkolenie sportowe” lub „cele statutowe”).

(Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN)

Zapowiedź - plakat