{phocagallery view=category|categoryid=174|limitstart=0|limitcount=17|imageordering=5}

Na nic tutaj niestety tłumaczenia zarządców dróg, że to zima wszystko zniszczyła. Drogi które przedstawiamy w galerii są w takim stanie od wielu lat i nadal nie doczekały się remontu, a mieszkańcy skarżą się, niektórzy są sfrustrowani takim stanem rzeczy.

Wystarczy wjechać na osiedle nad zalewem, gdzie główne drogi są obłożone asfaltem, ale już te poboczne, gdzieś w głębi osiedla – żwirem, z ogromną ilością dołów, czasami zasypanymi piachem lub popiołem przez mieszkańców. 

A osiedle wschód? Bloki przy Prusa i Jachowskiego? Totalna masakra, momentami jak po bombardowaniu. Jeden z mieszkańców napisał gdzieś kiedyś, że na Jachowskiego po ulewie to „jezioro mazurskie” się robi.

Ulica Różana to już jakiś totalny paradoks. Na całej długości praktycznie domy mieszkalne, fakt uliczka trochę jakby schowana, ale na oko jakieś 30 rodzin tam mieszka. I co? Od wjazdu jakieś kilkanaście metrów ładna kostka brukowa, która nagle… się kończy i aż do samego końca samochodem szybciej niż 10 km/h się nie przejedzie żeby czegoś sobie nie urwać.

Inne miejsce. Osiedle północ czyli najsatrsze osiedle domków jednorodzinnych w Szydłowcu. Ulice: Kopernika, Szydłowieckiego, Świętokrzyska czy Polna od „x” lat pokryte są płytami betonowymi, które są już totalnie zniszczone. Ulica Kopernika od wjazdu z ulicy Północnej przypomina zabawę w przejazd slalomem.

Paskudnie szpeci okolice szydłowieckiego zamku ulica Sowińskiego, gdzie również namnożyły się ogromne dziury. Na łuku, którym jedzie się w stronę Rynku Wielkiego naprawdę jest niebezpiecznie, omijając wielką dziurę można się nadziać na samochód nadjeżdżający z naprzeciwka. Wstyd, żeby ulica przy której mieści się tak dostojny zabytek była w takim stanie.

 

Oczywiście wiadomym jest, że drogi w Szydłowcu mają różnych zarządców, ponieważ mamy drogi: wojewódzkie, powiatowe i gminne – mimo wszystko nie możemy pozwolić sobie jako mieszkańcy na takie zaniedbania.

Te wymienione drogi to nie wszystko bo wypada jeszcze zauważyć drogi w miejscowościach w okolicach Szydłowca – okolice Majdowa, Huty, Omięcina, Chustek itd. Tam również w wielu miejscach drogi wymagają naprawy.

 

Dziś gdy pogoda już dopisuje można było zauważyć specjalne służby, które „łatały” ulice. Chociażby widoczną na zdjęciach ulicę Wschodnią, dokładnie przy ZS im. Jana Pawła II.

{phocagallery view=category|categoryid=174|limitstart=17|limitcount=19|imageordering=5}

Z tego co jednak słychać od mieszkańców takie „łatanie” nie daje efektów. Czy możemy spodziewać się efektów? Na odpowiedź na to pytanie czekają szczególnie Ci, którzy zniszczoną drogę mają od wielu lat…