„Z kijkami zapoznałam się w sanatorium, gdzie mieliśmy kilka lekcji z instruktorem. Po powrocie do Szydłowca postanowiłam zakupić sobie własne kije, do czego namówiłam również swoje koleżanki. Spacerujemy wieczorami po Szydłowcu, lepsze to niż siedzenie przed telewizorem.”

Pani Jadwiga natomiast zauważa:

„Przydałby się ktoś kto by wytłumaczył na czym to polega, ponieważ zewsząd słyszę, że źle chodzę z kijkami, że jest jakaś specjalna technika odpychania się nimi. Skąd mnie jednak wiedzieć jak to robić. Syn kijki kupił, sąsiadki chodzą to i ja chodzę razem z nimi.”

Już niebawem zanosi się na to, że po ulicach w formie rekreacji Nordic Walking uprawiać będą wykwalifikowane osoby. Otóż z pomocą dla zainteresowanych przyjeżdża profesjonalny instruktor Nordic Walking Bogusław BODZIO Borkowski, który z zawodu jest fizjoterapeutą, ale uczy również odpowiedniej techniki chodzenia z kijami w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze.

Jak mówi sam BODZIO :

„Gwarantuję kilka godzin naprawdę super zabawy w terenie na świeżym powietrzu. Zapraszam wszystkich chętnych. Obiecuję, że nauczę Was prawidłowego marszu nordyckiego, a nie chodzenia z kijami. Wiem, że wiele osób kupuje kije, mimo wszystko nie czynią sobie tym nic dobrego. Jako instruktor Nordic Walking, chciałbym to zmienić. „

Nordic Walking to znakomicie rozwijająca się forma rekreacji, niezależnie od wieku, każdy może chodzić z kijami. Nordic Walking można uprawiać zarówno w lesie, nad morzem, parku czy górach.

Więcej informacji znajdziecie pod podanym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walking

Powyższy artykuł jest tekstem reklamowym.