Czujny mieszkaniec gm. Jastrząb udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierującemu motocyklem, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Dyżurny szydłowieckiej komendy skierował policyjny patrol na ulicę Wschodnią w Szydłowcu, gdzie na parkingu znajdował się kierujący motocyklem, który był pod wpływem alkoholu. Na miejscu szybko pojawili się policjanci i zastali zgłaszającego oraz motocyklistę. Mieszkaniec gminy Jastrząb nie wahał się ani chwili, gdy na drodze zobaczył kierującego motocyklem w stosunku do którego miał podejrzenia, że może być pod wpływem alkoholu. Pojechał za nim i gdy ten zatrzymał się na parkingu wyciągnął z pojazdu kluczyki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Jak się okazało, motocyklem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Chlewiska, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz nieodpowiedzialny 30-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne obywatelskie ujęcie na terenie naszego powiatu. Dziękujemy mieszkańcowi gm. Jastrząb czujności na drodze i szybkiej reakcji. Taka postawa zasługuje na słowa uznania.

info: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz