Zaczęło się w czerwcu, gdy dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Daruj muzę” i zbierali wówczas fundusze dla chorego Gabrysia i chorej Wioli. Tym razem dla tych, którzy potrzebują artykułów szkolnych, ponieważ zbliża się nowy rok szkolny, a nie wszystkich rodziców stać by zapłacić za nowe książki, zeszyty, długopisy czy plecaki. Uzbierane zostało 693 złote i 66 groszy, kwota ta w całości trafi na konto Fundacji. 

Inicjatorem akcji na terenie Szydłowca jest Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec, ale oczywiście nic by się nie udało, gdyby nie rzesza muzyków, która z entuzjazmem odpowiedziała na propozycję wspólnego grania na ulicy. 

W ostatniej akcji ulicznego grania udział wzięli: Ola Czaja, Tomasz Kraska, Bartek Kapturski, Krzysztof Stefański, Cezary Szymkiewicz, Robert Kijak, Tomasz Śliwiński, Jakub Goździk, Adrian Jasik, Mateusz Orlicki, Michał Tyka oraz Kuba Pietrasiewicz. 

Nie było to z pewnością ostatnie granie na szydłowieckiej ulicy, tym bardziej, że mieszkańcom taka forma zabawy podoba się, o czym świadczy częstsze przystawanie niż podczas poprzedniej akcji. 

TUTAJ i TUTAJ więcej zdjęć

TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ video z ulicznego grania