Artyści z Krakowa i z Kijowa zabiorą Państwa w niezapomnianą, muzyczną podróż poprzez bulwary Odessy, stepy ukraińskie, rosyjskie salony, sceny polskich kabaretów i Pola Elizejskie w Paryżu. Przeprowadzą z Roku Merkurego w pełen emocji i marzeń Rok Księżyca.

Po koncercie powitają Państwo Nowy Rok przy lampce szampana i słodkim poczęstunku.

Ilość miejsc ograniczona. Bilety w cenie 50 zł od osoby. Informacje szczegółowe, rezerwacja i sprzedaż biletów: Ilona Jaworska, sekretariat SCKiS – Zamek, tel. 048 6171029, 048 6170296, e-mail:sekretariat@sckzamek.pl

ANNA ŻEBER – wokalistka.

Jej zainteresowania muzyczne obejmują zarówno muzykę klasyczną, jak i piosenkę poetycką, aktorską i ballady jazzowe.

Wkrótce po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie pracowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w Krakowie oraz współpracowała z Capellą Cracoviensis.

Jeszcze w czasie studiów na Politechnice Krakowskiej uczestniczyła w studenckim ruchu artystycznym występując w kabarecie „ Kanał” i grupie teatralnej „OM”. Przez 10 lat prowadziła własną Agencje Artystyczną, w ramach której  organizowała koncerty  z gatunku  muzyki klasycznej ( min. koncerty dla UJ i Wawelu związane z obchodami Roku Mickiewiczowskiego) jak i filmowej, jazzowej i estradowej. Była managerem kijowskiego zespołu” Zwierciadło”, który występował podczas premier filmu „Ogniem i mieczem” w Kijowie i Krakowie, a także uczestniczył w krakowskim Teatrze STU z okazji  „Benefisu Jerzego Hoffmana”.

Pierwsza w Krakowie podczas premiery filmu „Ogniem i mieczem” wykonała wraz z Aleksandrem Andrzejewskim „Dumkę na dwa serca”.

W jej repertuarze znajdują się także romanse rosyjskie, m. in. występowała wraz z Piwnicą pod Baranami na zakończenie festiwalu Antoniego Czechowa w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Współpracuje również z TV Polonia, biorąc m.in. udział w realizacji filmu „ Trzy panie Potockie” i obecnie przy oprawie muzycznej filmu w reżyserii Hanny Kramarczyk  o Powstaniu Styczniowym.

Koncerty na żywo ceni za możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z publicznością i dotarcia do często skrywanych emocji i refleksji, tak bliskich każdemu z nas.

JOANNA GIEMZOWSKA – skrzypaczka

wiele lat związana z „ Piwnica pod Baranami”, zespołem „Anawa” Marka Grechuty.


ALEKSANDER ANDRZEJEWSKIpianista, wokalista, historyk, kulturoznawca, poeta.

Znany w Polsce jako kierownik muzyczny kijowskiego teatru „Zwierciadło”, który przyjechał na zaproszenie „Piwnicy pod Baranami” i Piotra Skrzyneckiego do Krakowa, w 1992 roku. Absolwent Szkoły Muzycznej im. R.M. Gliera w Kijowie oraz Uniwersytetu Kijowskiego.

Uczestniczył w dubbingu filmu „Ogniem i mieczem” oraz oprawie artystycznej filmu w Kijowie i Krakowie.

Wystąpił wraz z pozostałymi członkami zespołu „Zwierciadło” w filmie „Córy szczęścia” Marty Meszaros. Współpracuje z teatrem STU (solowe wykonanie romansu podczas benefisu Niny Andrycz) i „Piwnicą pod Baranami”.

Brał udział w wielu festiwalach międzykulturowych, m.in. Festiwalu im. Bułata Okudżawy w Krakowie. W trakcie „Pomarańczowej rewolucji” na Ukrainie wystąpił na kijowskim Majdanie z legendarnym zespołem ukraińskim „Kobza”.

Aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie, ale często zapraszany jest do Kijowa na koncerty jazzowe.

WALENTYN DUBROWSKI – pianista, aranżer.


Absolwent wydziału muzykologii Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie.

Od 1996 roku mieszka w Krakowie i zajmuje się głównie muzyką folkową – ukraińską, rosyjską, polską, gruzińską, ormiańską, romską, żydowską, irlandzką, amerykańską  oraz jazzem.

Walentyn  gra na fortepianie, instrumentach klawiszowych, melodyce, akordeonie, gitarze, gitarze basowej i kontrabasie.

Współpracuje  także  z  teatrami  i  współtworzy recitale polskiej piosenki  aktorskiej  i  poezji  śpiewanej.

Gra  również  w zespołach bluesowych, jazzowych, rockowych, folkowych i eksperymentalnych .

Potrafi improwizować i tworzyć kompozycje na podstawie improwizacji jazzowych lub folkowych.

BOGNA WERNICHOWSKA

Dziennikarka krakowskiego „Przekroju”, autorka kilku książek z dziedziny historii i obyczajów m.in. „Duchy polskie czyli przewodnik po nawiedzonych dworach, zamkach   i pałacach”, „Historia z obrączką czyli pamiętne śluby”, „Królewskie śluby”, „Sekrety imion i gwiazd”, „Zodiak dalekich lądów”, ostatnio „Opowieści niesamowite z życia sławnych ludzi i pamiętników polskich zaczerpnięte”.

Współpracuje również z radiem i telewizją.

Była narratorką w cyklu audycji programu „W rajskim ogrodzie”. Często występuje w radiowych „Sygnałach dnia” i Radiu BIS w audycjach  poświęconych historii, tradycji i obyczajom.

We wrześniu 2005r.została wydana jej najnowsza książka ”Tak kochali Galicjanie”. Aktualnie prowadzi również cykliczny program dla TV Polonia –„Porozmawiajmy”. Jest laureatką Złotego Lauru Fundacji Kultury Polskiej za mistrzostwo w sztuce władania językiem polskim w mowie i piśmie .

Jest również autorką scenariuszy i narratorką w filmach dokumentalnych o znakomitych postaciach z historii Polski oraz mało znanych, a interesujących zabytkach – „Trzy panie Potockie”,” Tajemnice starego Krakowa”, przygotowanych i emitowanych dla TV Polonia .