Jak co roku na szydłowieckim Rynku Wielkim pod pręgierzem mieszczki Zofii,  do wspólnego zdjęcia stanęło kilkanaście Zosiek. Do zdjęcia stanęli również pomysłodawcy obu wydarzeń: Andrzej Jarzyński oraz Jolanta Kozłowska prezes fundacji „Bliże siebie”, która ma na celu wszechstronną pomoc osobom, którzy potrzebują jej z powodu choroby.

Pomysł zjazdu Zosiek w Szydłowcu pojawił się przy okazji uświetnienia uroczystości umieszczenia na Rynku Wielkim po renowacji wspomnianego wyżej pręgierza.

Podczas tegorocznego zjazdu, po wspólnym zdjęciu, uczestnicy udali się do szydłowieckiego Zamku by tam w sali kameralnej przejść do części oficjalnej. Andrzej Jarzyński wraz z Jolantą Kozłowską wszystkich serdecznie przywitali, przypomnieli o specyfice corocznych spotkań, a także cieszyli się, że pojawiają się na zjazdach coraz młodsze Zosie. W tym roku najmłodsze miały kilka miesięcy i niewiele ponad rok.

Następnie przyszedł czas na wręczenie upominków. Każda z pań otrzymała kwiaty, szklane wazony, oraz wydruki wierszy Artura Łyczka napisane specjalnie dla Pań o imieniu Zofia.

Kolejnym etapem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu pn. „Szydłowiec światłem malowany”.

W kategorii do lat 18.

I miejsce – Maria Rogozińska

II miejsce – Kinga Malmon

III miejsce – Wiktoria Wiktorowicz

W kategorii powyżej 18 lat

I miejsce – Monika Pawłowska – Szymkiewicz

II miejsce – Łukasz Jakubczyk

III miejsce – Leszek Jankowski

Wyróżnienie – Adrian Sadza

 

Na zakończenie spotkania ze spektaklem zaprezentowała się Grupa Teatralna „Zamczysko”, prezentując m.in. poezję szydłowieckich twórców.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na 1 piętro, by tam przy wspólnej kawie i ciastku, porozmawiać, pochwalić się swoimi pracami i nagrodami.

Wystawa pokonkursowa jest do obejrzenia w Regionalnym Centrum Biblioteczno – Multimedialnym.

Patronat medialny nad zjazdem oraz konkursem sprawował portal Nasz Szydłowiec.

TUTAJ fotorelacja