Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu poinformowała dziś na swoim profilu na facebooku o zawieszeniu transmisji live mszy świętych z szydłowieckiej fary.

Powodem takiego ogłoszenia jest zniesienie ograniczeń ilości wiernych w kościele. Najnowsze rozporządzenie mówi o zniesieniu limitów podczas mszy i nabożeństw w kościołach. Nadal należy zasłaniać usta i nos przebywając w kościele, prosimy o tym pamiętać.

Od początku pandemii wspólnie z księżmi z parafii św. Zygmunta staraliśmy się transmitować dla Was msze święte na żywo. Na początku za pośrednictwem kamery portalu „Nasz Szydłowiec”, pokazaliśmy całe Triduum Paschalne, a także symboliczne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Następnie korzystaliśmy z sygnału kamery zamontowanej w kościele przez Fundację Strefa JP2 z Szydłowca.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, poprzez nasze relacje na żywo. Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Wam w tym trudnym czasie budować swoją wiarę i podtrzymać więź z parafią” – napisali księża w swoim komunikacie. 

My również mamy nadzieję, że nasze transmisje były dla Was pomocne. Patrząc na frekwencję podczas każdego lajfa możemy być tego pewni.