{phocagallery view=category|categoryid=202|limitstart=0|limitcount=14|imageordering=5}

Oficjalną część uroczystości rozpoczął hymn szkolny odśpiewany w obecności sztandaru. Dyrektor Krystyna Hanc i wicedyrektor Robert Górlicki serdecznie powitali przybyłych. Wśród okolicznościowych przemówień dyrekcji i zaproszonych gości nie brak było wspomnień, miłych słów gratulacji, uśmiechu i łez zadumy.

Burmistrz Andrzej Jarzyński w ciepłych słowach gratulował uczniom i pracownikom dotychczasowych osiągnięć i życzył dalszych sukcesów pod przewodnictwem dyrektor Krystyny Hanc, której wręczył akt przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora.

Prowadzący uroczystość uczniowie klas trzecich, Ilona Misztal i Marcin Sawczuk, zaprosili zebranych na część artystyczną – przedstawienie o Patronie szkoły, Mikołaju Koperniku. Uczniowie klasy artystycznej w magiczny sposób przenieśli widzów w czasy renesansu i odtworzyli istotne fakty z życia wybitnego Polaka. Nie brakowało dowcipu i brawurowo wykonanych piosenek, których teksty nawiązywały do jubileuszu i osoby Patrona.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Anny Stefanek i Pani Justyny Bębenek.

 

Wielu wrażeń artystycznych dostarczyli zebranym występujący na zakończenie programu laureaci kolejnej edycji szkolnego konkursu „Mam Talent!”, prezentujący szerokie spektrum zdolności i zainteresowań uczniów – od muzyki poważnej po utwory rozrywkowe z ciekawym układem choreograficznym.

Przybyli na uroczystość goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej, przeczytać specjalne wydanie szkolnej gazetki „Dynia”, okolicznościowej edycji „Copernicus”, wspomnienia absolwentów i wiersze autorstwa uczniów, poświęcone Kopernikowi. Na szkolnych korytarzach i w świetlicy oglądali efekty Roku z Patronem – obecny rok szkolny przebiega pod takim hasłem. Wystawy, projekty i prace artystyczne, zdjęcia uczniów ilustrujące ich aktywność i sukcesy w różnych dziedzinach, okolicznościowy baner to tylko niektóre spośród licznych ekspozycji, przygotowanych z okazji święta „Dwójki”.

Na każdym kroku goście uczestniczący w jubileuszu podziwiali szacunek i dumę z tradycji i obecnych osiągnięć, harmonijne połączenie przeszłości i teraźniejszości. Jubileusz „Kopernika” z pewnością pozostawił niezatarte wrażenia.

Uwieńczeniem tego wspaniałego dnia był pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej.

info na podstawie informacji od Pani Katarzyny Czyż z PG nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz oficjalnego serwisu Urzędu Miejskiego.

Foto: Krzysztof Ubysz

Patronat medialny nad obchodami jubileuszu 40-lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopenika objął portal www.naszszydlowiec.pl