Po raz kolejny do Szydłowca zjechały się damskie i męskie drużyny z całego kraju. Mieliśmy reprezentantów: Krakowa, Gdyni, Łodzi, Opola czy z Warszawy. Poziom rozgrywek rósł z każdym kolejnym meczem, a już niedzielne pucharowe pojedynki z pewnością podobały się kibicom. 

Turniej odbywał się w dniach 4-5 marca, a mecze rozgrywane były w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II oraz w sali sportowej LO im. Henryka Sienkiewicza. 

Według organizatorów czyli Rodzinnej Akademii Sportu był to najlepszy pod każdym względem turniej, który zorganizowali. 

Sobota to rozgrywki grupowe, sobotni wieczór to wspólna zabawa i integracja, ale już niedziela to znów mecze i to bardzo ważne bo faza pucharowa. Do finału kobiet awansowały drużyny: Apollo Kraków i Politechnika Opole. Zdecydowanie lepsza okazała się ta pierwsza drużyna, która zwyciężyła 2:0 

Finał męski to spore emocje dla kibiców z Szydłowca, ponieważ po raz kolejny zagrała w nim drużyna RAS 6 Szydłowiec, ale w tym roku ich przeciwnikiem była ekipa z sąsiedniego powiatu czyli z Przysuchy. Małe derby sąsiadów były bardzo emocjonującym pojedynkiem w którym wynik zmieniał się co chwilę. Raz prowadził Szydłowiec, a już za kilka minut drużyna z Przysuchy. Pierwszy set to walka do ostatnich chwil, drugi to bardziej zdecydowane zwycięstwo Szydłowca. Podsumowując dwa sety dla naszej drużyny i tytuł najlepszej drużyny męskiej V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn pozostał w naszym mieście. 

Skład szydłowieckej drużyny:  Łukasz Lis, Krzysztof Jedynak, Paweł Wlazło, Jakub Michalski, Sylwester Janek, Rafał Budzyński, Kamil Kapusta, Rafał Boczek, Kamil Franus, Piotr Czerwiak, Jakub Czerwiak, Bartosz Czerwiak, Michał Koryciński, Paweł Sąpór. 

Zwieńczeniem siatkarskich rozgrywek w Szydłowcu było wręczenie nagród indywidualnych i zespołowych. Nagrody wręczali: burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Ewa Świercz dyrektor ZS im. Jana Pawła II oraz Bogdan Szabiński prezes Ciepłowni Miejskiej. 

Najlepszą zawodniczką finału kobiet została Dorota Szymska (Apollo Kraków), libero turnieju Agata Tychoń (Politechnika Opole), przyjmującą Natalia Karbowska (Mi… mi Łódź), natomiast MVP całej imprezy Jolanta Dulińska (Apollo). Najlepszą zawodniczką z Szydłowca wybrano Katarzynę Gałczyńską (RAS).

 

Najlepszy zawodnik finału mężczyzn: Rafał Budzyński (RAS), libero: Krzysztof Jedynak (RAS), przyjmujący: Kamil Kober (Bolec Orkiestra), MVP turnieju: Paweł Jedynak (Przysucha). Najlepszym siatkarzem z Szydłowca był reprezentant RAS Jakub Michalski. 

Oprócz medali pucharów, najlepsze siatkarki i najlepsi siatkarze otrzymali statuetki z szydłowieckiego piaskowca. Swoje upominki (kubki) ufundował również portal Nasz Szydłowiec, patron medialny turnieju. 

Foto – pierwszy dzień

Foto – drugi dzień 

Video – pierwszy dzień 

Video – drugi dzień