We wtorek 21 czerwca bp Marek Solarczyk wręczył dokumenty mianujące neoprezbiterów wikariuszami na parafiach.

Nasz krajan ks. Damian Gajownik został mianowany wikariuszem. Równocześnie mianowani byli: ks. Filip Kochanowski, ks. Emil Komorek, ks. Piotr Morawski, ks. Artur Spasiński.

Ksiądz Damian od teraz będzie pełnił funkcję wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Stromcu.

Idę do wiernych z wielką nadzieją. Wierzę, że Bóg będzie mi błogosławił. Będą mi towarzyszyły słowa pieśni, które wybrzmiały w czasie święceń kapłańskich: „Przez cierniowe rozłogi i przez lilii łan, przez jasny uśmiech szczęścia i przez gorzkie łzy”. Trzeba być zawsze na to wszystko przygotowanym – mówił ks. Damian Gajownik.

W uroczystości udział wzięli także ks. Marek Fituch, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej oraz ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

W środę 22 czerwca kontynuowane były nominacje m.in. na probostwa i wikariaty w diecezji radomskiej.

Zmian możemy się dopatrzeć w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie. Na administratora parafii mianowany został ks. Jan Godek.

Były proboszcz parafii w Mirowie ks. Grzegorz Stępień, również dostał nową nominację na proboszcza w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.

Mianowanym na wikariusza został również pochodzący z Szydłowca ks. Przemysław Żmuda. Będzie wikarym w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej.

foto. diecezja radomska