Sobota 17 sierpnia 2019 roku był to dzień wielkiego świętowania lokalnego klubu piłkarskiego KS Jastrząb, który obchodził 20-lecie swojej działalności. 

Podczas uroczystości nie zabrakło wielu znamienitych gości m.in Sławomir Pietrzyk z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz wójt gminy Jastrząb Andrzej Bracha.

Wszystko rozpoczął jednak IV turniej o puchar proboszcza i wójta gminy Jastrząb. Najlepszą drużyną okazała się TKKF Jastrząb, a tuż za nimi znaleźli się Nosacze Futbolu. Na trzecim miejscu drużyna Team Herka.

Najlepszym strzelcem turnieju został Andrzej Szyszka, najlepszym zawodnikiem Aleksander Szyszka, a bramkarzem Mateusz Kozera.

Następnie rozegrano mecz pomiędzy oldboyami KS Jastrząb, a juniorami obchodzącego jubileusz klubu. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli starsi koledzy, którzy wygrali 5:2, również serię rzutów karnych rozegranych po meczu wygrali oldboye.

Po części sportowej nastąpił czas oficjalny, czyli podziękowania i odznaczenia. Od Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej KS Jastrząb otrzymał 15 piłek oraz odznaczenia indywidualne:

 • Wojciech Warso otrzymał złotą odznakę honorową Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej za zasługi dla piłki nożnej
 • Krzysztof Szyszka otrzymał srebrną odznakę honorową MZPN
 • Anita Gołosz otrzymała złotą odznakę honorową ROZPN
 • Kamil Warso otrzymał srebrną odznakę honorową ROZPN
 • Andrzej Bracha otrzymał srebrną odznakę honorową ROZPN
 • Mateusz Figarski otrzymał srebrną odznakę honorową ROZPN
 • Ireneusz Matyszczak otrzymał srebrną odznakę honorową ROZPN
 • Arkadiusz Winecki otrzymał brązową odznakę honorową ROZPN
 • Damian Gołosz otrzymał brązową odznakę honorową ROZPN
 • Dawid Zielonka otrzymał brązową odznakę honorową ROZPN
 • Janusz Książek otrzymał brązową odznakę honorową ROZPN
 • Łukasz Oczkowicz otrzymał brązową odznakę honorową ROZPN

Odznaczenia i nagrody wręczali Sławomir Pietrzyk prezes zarządu ROZPN oraz Sławomir Michałkiewicz członek zarządu KS Jastrząb. Wojciech Warso od prezesa Pietrzyka otrzymał pamiątkową paterę, a Sławomir Michałkiewicz wręczył zawodnikom trzy piłki meczowe.

Podczas jubileuszu wiele ciepłych słów padło w stronę prezesa Wojciecha Warso, bez którego KS Jastrząb nie miałby prawa istnieć. Wojciech Warso to człowiek, który dba o to aby w klubie niczego nie brakowało. Klub z Jastrzębia marzy o awansie do A klasy, w której już kiedyś występował. I właśnie tego najmocniej klubowi życzymy!

Po części oficjalnej na stadionie w Jastrzębiu odbyło się spotkanie w ramach Klasy B pomiędzy jubilatem KS Jastrząb, a Zorzą Kowala. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowej drużyny 3:2.

Bezpośrednio po meczu wszyscy uczestnicy jubileuszu zostali zaproszeni na poczęstunek, a później na pobliskim molo nad jastrzębskim zalewem odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Hucznie obchodziliśmy jubileusz 20-lecia naszego klubu KS Jastrząb. Cieszę się, że dopisali goście i uczestnicy. Dziękuję za wyróżnienia i słowa uznania. Było sporo wzruszeń. Dziękuję strażakom z OSP Nowy Dwór za przygotowanie pysznej grochówki, dziękuję również naszym żonom za cierpliwość i pomoc podczas naszego świętowania i przygotowanie pysznych dań – powiedział portalowi „Nasz Szydłowiec” Wojciech Warso, prezes KS Jastrząb.

Zapraszamy do zerknięcia na nasz fotoreportaż: