Proboszcz Parafii św. Zygmunta w Szydłowcu ks. dziekan Marek Kucharski w lutym przebywał w Rzymie, gdzie miał niesamowitą sposobność spotkać się i porozmawiać z papieżem Franciszkiem, głową kościoła katolickiego, Biskupem Rzymu.

Ksiądz proboszcz o swoich wrażeniach napisał na parafialnej stronie pisząc:

Uczestniczyliśmy w środowej audiencji, gdzie był podejmowany temat „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

Mieliśmy także kilka minut osobistego spotkania z Papieżem Franciszkiem, który przed udzieleniem nam błogosławieństwa wspomniał, że błogosławi także naszym współpracownikom i wspólnotom parafialnym. Ojciec Święty prosił nas o modlitwę w Jego intencji, bo jak powiedział „to bardzo trudny czas dla Mnie i Kościoła”. „

Ks. Marek Kucharski pisząc „nam” miał na myśli swoich kolegów, księży, którzy podobnie jak on obchodzili „srebrny” jubileusz 25-lecia kapłaństwa, a wyświęceni zostali w katedrach radomskiej i sandomierskiej w 1995 roku. Kapłani w Rzymie przebywali 5 dni, zwiedzając miejsca związane z naszymi rodakami: św. Janem Pawłem II, św. Jackiem Odrowążem, św. Stanisławem Kostką, św. Maksymilianem Marią Kolbe, kard. Stanisławem Hozjuszem, kard. Włodzimierzem Czackim, Marią Sobieską, Adamem Mickiewiczem i Juliuszem Słowackim.

Eucharystie sprawowane przy grobie św. Piotra, przy grobie św. Jana Pawła II były naszym dziękczynieniem za dar życia, wiary i powołania. Niech Pan błogosławi wszystkim których spotkaliśmy w swoim życiu szczególnie, tym którym obecnie” – dodał ks. Marek Kucharski, proboszcz Parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

Przy okazji ks. Markowi składamy najlepsze życzenia z okazji 25-lecia kapłaństwa, udanej posługi w szydłowieckiej parafii, życzliwości ludzkiej i udanej współpracy z portalem „Nasz Szydłowiec” 🙂

W ZWIĄZKU Z POJAWIAJĄCYMI SIĘ KOMENTARZAMI INFORMUJEMY, ŻE KS. MAREK KUCHARSKI PRZEBYWAŁ WE WŁOSZECH (W RZYMIE) od 10 do 15 LUTEGO, CZYLI WTEDY KIEDY SYTUACJA W EUROPIE NIE BYŁA TAK GROŹNA JAK TERAZ. KS. PROBOSZCZ ZACHOWAŁ WSZELKIE POTRZEBNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, ADEKWATNE DO TAMTEGO CZASU.