21 lipca w sali kominkowej szydłowieckiego zamku odbyły się uroczystości obchodów 103. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji.

W trakcie uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe i medale okolicznościowe z okazji „30-lecia powstania NSZZP”.

Na uroczystościach obecni byli odznaczeni i mianowani policjanci, ich rodziny, kierownictwo KPP Szydłowiec, zaproszeni goście, a także pracownicy Policji.

Policjanci odebrali nominacje z rąk komendanta powiatowego policji w Szydłowcu, insp. Jacka Różańskiego oraz I zastępcy komendanta powiatowego policji w Szydłowcu, mł. insp. Marka Filipiaka. Medale okolicznościowa wręczył wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Tomasz Stopa oraz pełniący obowiązki przewodniczącego zarządu terenowego NSZZP KPP w Szydłowcu, Remigiusz Basiak.

Burmistrz Szydłowca odczytał, a następnie przekazał list gratulacyjny skierowany do komendanta szydłowieckiej policji z podziękowaniem za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Szydłowca.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku historycznej ustawy o Policji Państwowej.

Info. i foto. KPP w Szydłowcu