Niestety w niepełnym składzie. Wszyscy pamiętamy, że lider grupy śp. Andrzej Siewierski zginął tragicznie pod pędzącym pociągiem 28 grudnia 2007 roku. Na szczęście Szydłowiec pamięta i już po raz trzeci z inicjatywy Dariusza Grudnia (basisty zespołu) w Szydłowcu odbędzie się festiwal poświęcony pamięci Andrzeja.

Festiwal im. Andrzeja Siewierskiego „ROCK NA ZAMKU 2015” rozpocznie się 18 lipca dniem konkursowym. W Ogólnopolskim Finale Młodych Rockowych Talentów wystąpi 10 młodych zespołów. Start godzina 17.

19 lipca (dzień 51. urodzin Andrzeja Siewierskiego) w niedzielę odbędzie się natomiast Koncert Laureatów sobotniego konkursu, a także Wielki Finał czyli koncert AZYLU P. wraz z przyjaciółmi, bo wystąpią również: Marek Piekarczyk (TSA), Muniek Staszczyk (T.LOVE) oraz Krzysztof „Jary” Jaryczewski (legenda Oddziału Zamkniętego). 

Pewnie wielu z Was zastanawia się kto zaśpiewa z Azylem. Otóż będzie to znany na polskiej scenie wokalista, uczestnik kilku talent show, były wokalista Oddziału Zamkniętego – Marcin Czyżewski. TUTAJ akustyczna wersja, słynnego utworu Azylu P. „Mała Maggie” właśnie w wykonaniu Marcina Czyżewskiego i jego „nowych” kolegów z zespołu: Darka Grudnia, Marcina Grochowalskiego i Jacka Perkowskiego.

Niedzielny wieczór 19 lipca to czas w którym na szydłowieckim Zamku nie może zabraknąć żadnego fana polskiego rocka lat 80-tych. Bo to właśnie w tych latach swoje największe sukcesy odnosił Azyl P. zespół z malutkiego Szydłowca, który w krótkim czasie przebił się do historii muzyki w naszym kraju. W ciągu kilku lat wylansował szereg przebojów, które tysiące fanów zna do dziś: „Chyba umieram”, „Mała Maggie”, „Oh, Lila” czy „Kara śmierci” to utwory, które zajmowały czołowe miejsca na legendarnej Liście Przebojów Programu Trzeciego. Z pewnością żadnego z tych kawałków nie zabraknie na szydłowieckiej sceni, gdzie Azyl P. zagra po raz pierwszy od trzydziestu lat!

Wszyscy fani zespołu mają nadzieję, że nie będzie to jedyny występ ich ulubieńców, a i sami muzycy swoimi wypowiedziami pozwalają im wierzyć, że Azyl P. powróci na dłużej.

„Już są nowe kompozycje, utrzymane w klimacie starego Azylu, aczkolwiek są też nowocześniejsze. I choć na koncercie będą tylko stare numery, to jednak już myślimy, aby zrobić coś nowego. Aby to odświeżyć, bo jak się okazało, ciągle jest dużo fanów naszego zespołu.” – powiedział w miesięczniku Teraz Rock Jacek Perkowski, czyli ten, który po rozpadzie Azylu pozostał na scenie, przez wiele lat występując m.in. z zespołem T.LOVE.

Już w weekend 18-19 lipca historyczne chwile w Szydłowcu! Legenda powraca! Oddajemy hołd legendzie! Oddajemy hołd Andrzejowi Siewierskiemu! Na jednej scenie muzycy, legendarnych polskich kapel rockowych: AZYL P., TSA, T.LOVE oraz ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY!!!

Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 złotych, w dniu koncertu 20 złotych. Bilety do nabycia: Kielce – Optyk ul.Sienkiewicza 15, Radom – CEZAR , Galeria Słoneczna i M1, Skarżysko – Kam – Klub Semafor, Szydłowiec – Hotel Pod Dębem Rynek Wielki 5 ,- Sklep NetBit Rynek Wielki 19.

Szczegły znajdziecie w evencie na facebooku TUTAJ

NA FACEBOOKU PORTALU NASZ SZYDŁOWIEC W RÓŻNYCH KONKURSACH DO ROZDANIA 7 BILETÓW NA KONCERT! ZAPRASZAMY DO ZABAWY 🙂

Patronat medialny nad Festiwalem im. Andrzeja Siewierskiego „ROCK NA ZAMKU 2015” sprawuje portal Nasz Szydłowiec. Tylko u nas znajdziecie relacje przed koncertem, na żywo, a także wypowiedzi gwiazd, fotreportaże, video itp. Bądźcie z nami 🙂

azylrocknazamku1