Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) podpisało umowy na: budowę sieci szkieletowej oraz oczyszczarkę płytową. Ponadto jest już zapewniony sprzęt do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Radomiu.
PPL rozstrzygnęło w ostatnim czasie dwa przetargi. Prace nad siecią szkieletową (jest to sieć informatyczna, która spina wszystkie budynki lotniska) wykona firma z Łodzi. Z kolei oczyszczarkę płytową dostarczy firma z Mińska Mazowieckiego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Mamy też już praktycznie zapewniony sprzęt do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Radomiu. Za to odpowiadają dwie firmy, obie są z Warszawy – mówi Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy „Portów Lotniczych”.

Przypomnijmy, że obecnie prowadzony jest przetarg na wykonanie w formule projektuj i wybuduj bazy paliw dla portu lotniczego Warszawa-Radom. Zamówienie obejmuje także dokumentację wykonawczą oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. PPL oczekuje na propozycje oferentów do 15 listopada. Ponadto lotnisko w Radomiu szuka najemców powierzchni terminala.