Tego dnia miało miejsce podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej „Otwórz serce na Maksa”. Pani Dyrektor Danuta Gnat serdecznie podziękowała wszystkim ludziom dobrego serca za pomoc i wsparcie akcji na rzecz ucznia naszej szkoły. Podkreśliła, że to dzięki owocnej współpracy Rady Rodziców, fundacji „Strefa JP2”, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, nauczycieli oraz uczniów udało się spełnić marzenie Maksa i jego rodziców, a mianowicie zakupić nowy sprzęt rehabilitacyjny- wózek i rowerek dla chłopca.

Najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy mieli możliwość i chęć do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu, są słowa chłopca wypowiedziane następnego dnia po koncercie charytatywnym, który odbył się 13 marca bieżącego roku: „Gdy się obudziłem, to miałem taką radość w sercu”.

Na zakończenie Pani Dyrektor zwracając się do uśmiechniętego Maksa, życzyła mu by ta radość towarzyszyła każdego dnia i by pamiętał, że ma wokół siebie życzliwych i przyjaznych ludzi. Następnie goście obejrzeli wzruszający spektakl „Pewnego razu w Wadowicach…” przygotowany z okazji VIX Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy VIb i VIa pod kierunkiem siostry Ewy Górlickiej, pani Anny Barszcz i pani Edyty Góreckiej przedstawili   scenki z życia młodego Karola Wojtyły, który jeszcze poszukuje swojej życiowej drogi. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte i nagrodzone długimi owacjami.