15 marca br. uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Paradyża (pow. opoczyński, woj. łódzkie). W turnieju tym uczestniczyło łącznie 92 zawodników, z czego połowa to młodzież. Z naszych zawodników wystąpiło w nim 7-miu : mistrzowie powiatu Dariusz Żurek i Jerzy Kucfir, wicemistrz powiatu Wojciech Bednarczyk, Tadeusz Ryszewski, Marian Frąk Cezary Żak- mistrz powiatu juniorów i najmłodszy Dominik Kulik – mistrz w kat. szkół podstawowych. Najlepszym z naszych zawodników w tym turnieju był Dariusz Żurek, który w doborowej stawce zajął dobre 8 miejsce. Również nasz mistrz juniorów Cezary Żak wypadł nieźle, zajmując w kategorii gimnazjalistów 8 miejsce (na 25 zawodników tej kategorii). Najbliższy podium był nasz najmłodszy zawodnik Dominik Kulik z Szydłowca (ubiegłoroczny wicemistrz Paradyża najmłodszych), który w kategorii szkół podstawowych (klasy IV- VI) zajął 6 miejsce (na 16 zawodników), a do III miejsca zabrakło mu zaledwie 0,5 pkt.

Natomiast 21 marca br. nasi szachiści oraz warcabiści i tenisiści zagrali w drużynie LZS Bliżyn w Igrzyskach Wsi Kieleckiej w Chęcinach, uzyskując w tych zawodach niezłe wyniki. Drużyna Bliżyna zdobyła II miejsce w klasyfikacji gmin woj. Świętokrzyskiego, a reprezentowany przez nią pow. Skarżyski również znalazł się na II miejscu wśród powiatów woj.Świętokrzyskiego. Bliżyn wygrał drużynowo turniej szachowy mężczyzn, w którym dla Bliżyna grali m.in. nasi zawodnicy Dariusz Żurek i Cezary Żak oraz wygrał turniej warcabów 100-polowych, w którym grali m.in. nasi zawodnicy Marian Frąk i Sławomir Bednarczyk (z Jastrzębia). W szachach kobiecych zagrała od nas Karolina Żak z Sadku a w warcabach Anna Jaworska ze Śmiłowa, gm. Jastrząb. W tenisie stołowym Bliżyn wspierali z naszej strony Grzegorz Żak, Oskar Żak i Karolina Żak (rodzina z Sadku, gm. Szydłowiec). Szydłowieccy zawodnicy od kilku lat wspierają LZS Bliżyn, bo u nas nie ma takiego ludowego zespołu i zawodów wojewódzkich tego typu.

W dniach 25- 26 kwietnia 2015 roku w Szydłowcu odbędzie się VI Otwarty Turniej Szachowy „Ziemi Odrowążów”. Jego organizatorem jest Powiat Szydłowiecki, przy udziale powiatów: skarżyskiego, koneckiego, przysuskiego i opoczyńskiego. Współorganizatorem tego turnieju jest Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec, szczegóły na stronie www.chessarbiter.pl (sędzia Jacek Sieczkowski z Radomia). Turniejem pokieruje Marian Frąk – prezes „Wieży” Szydłowiec. Turniej ten ma już swoją tradycję i historię.