{phocagallery view=category|categoryid=36|limitstart=0|limitcount=3|detail=6|imageordering=5}Dominik Furman trafił do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa pięć lat temu z Szydłowianki Szydłowiec. W lipcu 2009 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów młodszych. W sezonie 2009/2010 został włączony do Młodej Legii z którą sięgnął po dwa wicemistrzostwa kraju. Za kadencji Stefana Białasa został włączony do szerokiej kadry pierwszej drużyny , ale nie zdołał w niej zadebiutować.

Dominik Furman jest szóstym wychowankiem Akademii Piłkarskiej , który podpisał kontrakt z 'dorosłą’ Legią. Wcześniej z pierwszym zespołem związali się Michał Żyro, Rafał Wolski, Jakub Szumski, Michał Efir i Daniel Łukasik. Dwaj pierwsi od tego sezonu stanowią już o sile drużyny Legii Warszawa zarówno w polskiej T-Mobile Ekstraklasie jak również w Lidze Europejskiej zaliczając asysty i strzelając bramki.

www.naszszydlowiec.pl składa serdeczne gratulacje i życzy wielu sukcesów w sportowej karierze, pierwszego składu w Legii i reprezentacji Polski.

Mam również nadzieję, że niebawem pojawi się na stronie rozmowa z Dominikiem Furmanem, nowym zawodnikiem Legii Warszawa!

Pod podanym linkiem można obejrzeć, krótkie video z wypowiedzią Dominika chwilę po podpisaniu kontraktu: http://legia.com/www/index.php?akt=26599

info: www.legia.com

fot: Mateusz Kostrzewa