Pomysł szydłowieckiej fundacji Strefa JP2 okazał się strzałem w dziesiątkę. Mamy zaledwie początek roku, a zorganizowali oni imprezę, która już dziś pretenduje do wydarzenia 2016 roku!

Impreza oprócz dobrej zabawy, miała charakter charytatywny. Podczas jej trwania fundacja zbierała fundusze na stypendia dla uzdolnionej szydłowieckiej młodzieży. Cegiełka wstępu na taneczne popisy kosztowała 5 złotych. 

Do tanecznego boju stanęło sześć znanych w Szydłowcu osób, a towarzyszli im młodzi – profesjonalni tancerze. Anita Gołosz, Laurencja Piasecka, Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Maciej Kapturski, Paweł Bloch i Mariusz Szymkiewicz, spędzili wiele godzin w sali treningowej by należycie przygotować się do swoich występów. 

Podczas sobotniego pokazu oceniało ich powołane przez fundację Strefa JP2 jury w składzie: Irena Przybyłowska – Hanusz, Anita Herka – Ubysz, Igor Olesiński oraz Marcin Banaszczyk. 

 

ShowTime

Jako pierwsi przed jurorami i szydłowiecką publicznością zaprezentowali się Anita Gołosz (przewodnicząca Rady Powiatu) oraz Jakub Jaworski, którzy zaprezentowali walca wiedeńskiego. Od jurorów otrzymali 36 punktów. 

Szalonego jive-a wykonała Laurencja Piasecka (pedagog, psycholog) i Wiktor Kasprzyk. Publiczność gorącymi oklaskami nagrodziła znakomitą energię tancerzy. Jurorzy taneczne popisy tej pary ocenili na 38 punktów. 

W trzeciej parze mogliśmy podziwiać romantycznego walca angielskiego w wykonaniu Agnieszki Sobutki – Klepaczewskiej (kierownik w SCK „Zamek”) i Marka Seweryna. Ta para została oceniona na 37 punktów. 

W pierwszej parze męskiej zaprezentował się Maciej Kapturski (radny miejski, nauczyciel) wraz ze swoją partnerką Sandrą Rudnicką, którzy zatańczyli energiczną salsę. Publiczność była zachwycona tym wykonaniem, aczkolwiek Anita i Igor (jurorzy mający pojęcie o tańcu) zauważyli kilka niedociągnięć i para w łącznej nocie zasłużyła na 36 punktów. 

Praktycznie żadnych zastrzeżeń nie mieli jurorzy do tańca wykonanego przez Pawła Blocha (radny miejski, nauczyciel) i jego partnerkę Darię Wrzesień. Zatańczyli oni zmysłową rumbę, która została oceniona na cztery dziesiątki, co zdarzyło się podczas całej imprezy tylko raz. 

Ostatnia para w części konkursowej zaprezentowała rytmiczną cha-chę, a byli to Mariusz Szymkiewicz (trener karate) oraz Julia Salamaga. Efektowne zerwanie kimona z Mariusza zrobiło wrażenie na publiczności. Troszkę mniejsze na jurorach, którzy ich taniec ocenili na 36 punktów.

Oczywiście oceny jurorów to była tylko zabawa i delikatny przedsmak tego co czekało nas podczas głosowania publiczności. Głosowali oni za pomocą złotówek, gdzie jedna pełna złotówka była liczona jako jeden punkt.

 

Kto najlepszy?

 

Oficjalne wyniki przedstawił prezes Fundacji Strefa JP2 Przemysław Duda, a puchar i nagrody rzeczowe wręczyła Ewa Świercz – dyrektor ZS im. Jana Pawła II.

Najwięcej „złotóweczek” uzbierała do swojej puszki para Mariusz Szymkiewicz i Julia Salamaga (861) i to oni cieszyli się w świetle reflektorów oraz confetti ze zwycięstwa w I edycji tanecznego show „Szydłowieckie Gwiazdy Tańczą”

Kolejne miejsca przypadły: Paweł Bloch i Daria Wrzesień (751), Laurencja Piasecka i Wiktor Kasprzyk (668), Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marek Seweryn (453), Maciej Kapturski i Sandra Rudnicka (421) oraz Anita Gołosz i Jakub Jaworski (389).

Wszystkim należą się ogromne gratulacje za wspaniałe występy i chęć udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Łączny dochód z imprezy to, aż 5250 złotych!!!

Show poprowadzili Aleksandra Kowalska i Kajetan Górlicki. W przerwach wystąpiły szydłowieckie zespoły taneczne oraz Agata Towarek w prezentacji wokalnej.

Patronat medialny nad show „Szydłowieckie Gwiazdy Tańczą sprawował portal Nasz Szydłowiec.  

Fotoreportaż: Monika Szymkiewicz

Fotoreportaż: Cezary Szymkiewicz

Fotoreportaż: Radio Szydłowiec

Fotoreportaż: Co słychać w Szydłowcu?