Na początku marca w Europejskim Centrum Karate Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla instruktorów, trenerów i czarnych pasów karate kyokushin, którego organizatorem była Europejska Organizacja Karate oraz Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai.

W Seminarium uczestniczyło ponad 200 osób z 14 państw europejskich.

Prowadzącymi byli legendarni karatecy- bezpośredni uczniowie Masutatsu Oyamy ( twórcy kyokushin karate) w osobach Hanshi Brian Fitkin 8 dan, Hanshi Howard Collins 8 dan ( ten drugi pierwszy spoza Japonii, który przeszedł test 100 walk w Tokio, 1 grudnia 1972 roku w jeden dzień).

Akademię Karate Szydłowiec reprezentował sensei Mariusz Szymkiewicz. Podczas seminarium była przekazywana wiedza o historii karate kyokushin od chwili powstania, z życia Sosai Oyamy jak również doskonalono techniki kata i walki full contact jakich nauczał M. Oyama.

Dodatkowo przeprowadzony został kurs sędziowski w którym uczestniczył sensei Mariusz, zakończony egzaminem.

Wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze ducha kyokushin karate, która była odczuwalna przez cały czas trwania szkolenia. Przed Polskim Związkiem PFKS organizacja (po raz pierwszy w Polsce) Mistrzostw Świata Shinkyokushinkai z udziałem 104 państw pod nadzorem Światowej Organizacji Karate ( WKO), a po nich światowy obóz szkoleniowy z udziałem najlepszych karateka na świecie.

info. Mariusz Szymkiewicz