Do parafialnej ponad 600- letniej świątyni pw. św. Zygmunta w Szydłowcu w dniu 23 marca br. zostały uroczyście wprowadzone relikwie pierwszego stopnia bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika czasów komunistycznych.

Do tej uroczystości parafianie na czele z proboszczem ks. kan. Adamem Radzimirskim przygotowywali się od dłuższego czasu, a ostatnim akcentem przed uroczystością były trzydniowe rekolekcje prowadzone przez ks. dr Sławomira Adamczyka diecezjalnego duszpasterza rodzin.

Relikwie do świątyni uroczyście wprowadził ks. bp. Henryk Tomasik pasterz diecezji radomskiej, który również wygłosił homilię i przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.  Ksiądz biskup przybliżył zebranym charyzmat posługi kapłańskiej błogosławionego ks. Jerzego. Na tą podniosłą uroczystość oprócz parafian przybyli przedstawiciele władz  powiatu i  miasta Szydłowiec, przedstawiciele związku zawodowego „Solidarność” oraz wiele pocztów sztandarowych.

Po Mszy Świętej, która zakończyła się błogosławieństwem relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Szydłowca w czasie, której czytano rozważania pasyjne w oparciu o słowa z homilii Mszy za Ojczyznę, odprawianych w  przez bł. męczennika kościele św. Stanisław Kostki na warszawskim Żoliborzu w latach 1982-1984.

info: Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu 

foto: ks. Michał Faryna

Zareaguj na facebooku: