W sobotę 15 sierpnia w Orońsku odbędzie się festyn charytatywny dla Mateusza Kowalskiego z Rudy Wielkiej w gminie Wierzbica.

W czerwcu tego roku Matuszowi pękł guz mózgu, nagle upadł na podwórku, na szczęście do szpitala trafił w ostatniej chwili i udało się go uratować. Teraz potrzebuje jednak kosztownej rehabilitacji. Miesięczny koszt leczenia Mateusza to 10 tysięcy złotych.

Mateusz potrzebuje co najmniej rocznej rehabilitacji, zarówno fizjoterapeutycznej jak i logopedycznej. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: chodzić, mówić, pisać, czytać.

15 sierpnia w Orońsku w parku rekreacyjnym będą zbierane fundusze dla Mateusza. Będzie zbiórka krwi, wystawa motocykli i samochodów, prezentacje strażackie, tor przeszkód dla dzieci i wiele innych atrakcji.

TUTAJ możecie wesprzeć Mateusza już teraz.

Akcję charytatywną organizują: społeczność szkolna PSP w Rudzie Wielkiej OSP Ruda Wielka, stowarzyszenia „Nasza Ruda”, a wspierają: wójtowie gmin Orońsko i Wierzbica, dyrekcja Centrum Rzeźby Polskiej, RCKiK w Radomiu, OSP Orońsko, „Deltamed” Radom i Oronka Orońsko.