Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zabezpieczyli podrabianą odzież oraz torby. Podróbkami handlowano w jednym z szydłowieckich sklepów. Na zapleczu sklepu ujawniono także automaty do gier. Jego właścicielowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Od pewnego czasu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zajmowali się informacjami dotyczącymi handlu, na dużą skalę, podrabianą odzieżą znanych firm w jednym ze sklepów na terenie Szydłowca. Właściciel sklepu oferował do sprzedaży całą gamę podrabianej odzieży. Od butów, przez dresy i kurtki oraz torby na bieliźnie kończąc. Jak ustalono, w sklepie odzieżowym, w którym sprzedawana była odzież oryginalna, „podróbki” sprzedawane były osobom zaufanym oraz z polecenia. Np. kurtka, której wartość oryginału sięga kwoty rzędu 4,5 tys. zł, podrabiana sprzedawana była za 300 zł.

Na początku tygodni funkcjonariusze z KWP przeszukali pomieszczenia sklepu. Na zapleczu sklepu oraz w magazynie zabezpieczyli 1000 sztuk „podróbek”. Wartość przejętych wyrobów wyceniono wstępnie na ponad 350 tysięcy zł. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi 44-letniemu właścicielowi sklepu grozi do 5 lat więzienia. Na zapleczu ujawniono także 4 automaty do gier, które zabezpieczyli wezwani na miejsce funkcjonariusze radomskiego urzędu celno-skarbowego.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu