Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin Mushin reprezentowali: Adam Bąk, Mikołaj Bąk, Dominik Janka, Kacper Janka, Adrian Winecki, Dominika Banaszczyk oraz Kacper Banaszczyk wraz z trenerami senpai Robertem Kijakiem, senpai Zbigniewem Kozłowskim oraz sensei Mariuszem Szymkiewiczem, który występował również w roli sędziego. 

Turniej w Kobierzycach jest jednym z najtrudniejszych zawodów Full Kontakt Karate ściągającym najlepszych zawodników w swoich kategoriach. Zawodnicy Szydłowieckiego Klubu pomimo mnogości znakomitych przeciwników osiągali bardzo wysokie miejsca odznaczając się świetną techniką, kondycją a przede wszystkim ogromnym duchem walki.

Najlepszym w swojej kategorii po raz kolejny okazał się Adam Bąk zdobywając złoto i pokonując 5 rywali z Rosji, Niemiec, Ukrainy i Polski. Podobną walecznością odznaczył się jego brat – Mikołaj Bąk zdobywając brąz w tej samej kategorii, wygrywając 2 z 4 walk przed czasem. Na uznanie zasługują także: Dominika Banaszczyk oraz Kacper Banaszczyk, którzy pokonali świetnie przygotowanych rywali z zagranicy; Kacper Janka, który stoczył ciężką walkę nie ustępując bardzo silnemu zawodnikowi i pomimo licznych kontuzji nie poddał się i dotrwał do jej końca. Po raz pierwszy w tak prestiżowych i trudnych zawodach wziął udział nasz najmłodszy zawodnik Dominik Janka, który pokonał aż 2 zagranicznych rywali w tym jedną walkę zakończył przed regulaminowym czasem. Na podziw oraz ogromny szacunek zasłużył Adrian Winecki, który stoczył 2 wygrane walki w tym jedna przed czasem. Odznaczył się niezwykłym hartem ducha, siłą woli, niezwykłą techniką, jednakże zbyt rozległe kontuzje spowodowały, iż decyzją trenera nie podszedł do kolejnych walk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym i życzymy kolejnych sukcesów w kolejnym turnieju, który odbędzie się już w sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Sandomierzu oraz 22 kwietnia w Starachowicach. Przy okazji chcielibyśmy podziękować panu Emilowi Kowalczykowi za udostępnienie busa.

info: SKKK MUSHIN