Czujny mieszkaniec gminy Jastrząb udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierującemu motorowerem, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

6 czerwca dyżurny szydłowieckiej komendy skierował policyjny patrol do jednej z miejscowości na terenie gminy Jastrząb, gdzie nietrzeźwy mężczyzna kierując motorowerem miał stwarzać zagrożenie dla innych kierujących. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział jak motorowerzysta jechał slalomem i omal nie doprowadził do zdarzenia drogowego z przejeżdżającym samochodem osobowym. Mieszkaniec gminy Jastrząb zatrzymał kierującego motorowerem i zabrał mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę.

Jak się okazało, motorowerem kierował 55-letni mieszkaniec gminy Mirów, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, za to posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz nieodpowiedzialny 55-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja gratuluje mieszkańcowi gminy Jastrząb czujności na drodze i szybkiej reakcji. Taka postawa zasługuje na słowa uznania.

info: Policja Szydłowiec