W piątek, 1 października członkowie Klubu Senior+ w Orońsku obchodzili swoje święto – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku. Kierownik Klubu Senior+ w Orońsku Magdalena Piątkowska przywitała przybyłych gości: wójta gminy Orońsko – Henryka Nosowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Orońsko – Sylwestra Różyckiego, dyrektorów, kierowników, przedstawicieli Urzędu Gminy w Orońsku i wszystkich zaproszonych na uroczystość.

Dzieci i młodzież ze świetlicy w Orońsku pod okiem opiekuna Anny Muszyńskiej, przedstawiły występ przygotowany dla Seniorów i gości specjalnie na ten dzień. Były recytowane wiersze, śpiewane piosenki itp.

Uczestnicy Klubu Senior+ w Orońsku również przygotowali występ dla zaproszonych gości. Wyśpiewali hymn Seniorów, przedstawiali skecze, śpiewali piosenki, opowiadali dowcipy…

Seniorzy propagowali również „akcję szczepień” w przygotowanym na tę okoliczność skeczu oraz rozdawali ulotki informacyjne.

Po części artystycznej dzieci ze świetlicy w Orońsku oraz seniorów z Klubu Senior+, wójt gminy serdecznie podziękował za przygotowanie i czynny udział w uroczystości. Złożył życzenia dla seniorów z Klubu Senior + w Orońsku, nie zapomniał również o pozostałych seniorach i wszystkich starszych osobach z terenu gminy Orońsko, którym również podziękował za zasługi przekazując moc życzeń.

Nie odbyło się bez prezentów. Wójt gminy dbając o dobrą kondycję seniorów wręczył na ręce Magdaleny Piątkowskiej – kierownika Klubu Senior+ w Orońsku 30 par kijków do Nordic Walking, a dzieciom ze świetlicy w Orońsku podarował „Ozobota” (robota do nauki programowania).

Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na drugą część uroczystości, którą był poczęstunek w siedzibie Klubu Senior+ w Orońsku.

info: Gmina Orońsko