Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne zapraszają dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat do wzięcia udziału w konkursie „LemONiada, czyli międzypokoleniowa podróż w czasie”

Konkurs oparty jest na twórczości Stanisława Lema – wybitnego polskiego pisarza i futurologa. Jednymi z bardziej popularnych dzieł spod jego ręki to m.in. „Solaris” – traktujące o kontakcie człowieka z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, a może po prostu z Nieznanym, oraz „Bajki Robotów”, czyli wyjątkowe skrzyżowanie literatury science fiction z baśniową konwencją.

W twórczości Lema dużo można znaleźć modernistycznych, wręcz niemożliwych jak na czasy, w których autor tworzył, maszyn. Jak się okazuje po latach, przewidział on wiele rozwiązań, z których dzisiaj korzystamy, np. kryształki na których zapisywano treści odtwarzane na specjalnym urządzeniu z „Powrotu do gwiazd” to dzisiejsze e-booki, a Biblioteka Trionów, czyli kryształków kwarcu, których strukturę cząsteczkową można trwale zmieniać z „Obłoku Magellana” to nic innego, co dzisiejsza wyszukiwarka Google!

Mając na uwadze futurystyczne pomysły Stanisława Lema, Szydłowieckie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłosiło konkurs „LemONiada, czyli międzypokoleniowa podróż w czasie”, którego zadaniem będzie stworzenie projektu przestrzennego techniką dowolną (np. figurka z klocków, wycinanka, rzeźba), przedstawiającego robota lub wynalazku przyszłości inspirowane twórczością Lema.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Prace należy składać w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym do 9 września do godziny 12:00.

Więcej informacji pod numerem telefonu 48 326 23 13