Nie da się ukryć, że najbardziej rzuca się w oczy patrząc na kalendarz duży wybór imprez muzycznych. Już niebawem podczas Szydłowieckich Zygmuntów ma wystąpić zespół Manchester, w czerwcu podczas koncertu charytatywnego zagra zespół IRA, a w lipcu podczas jubileuszowego koncertu AZYLU P. na scenie znów pojawią się muzycy tego zespołu, a także Marek Piekarczyk z TSA, Muniek Staszczyk z T.Love czy Krzysztof „Jary” Jaryczewski z Oddziału Zamkniętego, a przecież jeszcze nie wiemy kto będzie gwiazdą podczas tegorocznych „Wianków”?

Już w kwietniu będzie działo się sporo, a jednym z ważniejszych wydarzeń będzie „Szydłowiecki Marsz Życia” na rzecz chorej na mukowiscydozę Wioli Brzeźniak.

Maj to oczywiście Szydłowieckie Zygmunty, podczas których odbędzie się również VAG Szydłowiec Fest zlot miłośników grupy aut VAG. W maju także Noc na Zamku, a także Teatralne Spotkania o laur „Złotego Gargulca”.

Czerwiec będzie obfitował w rodzinne festyny. Odbędzie się również 9. Dzień Kultury Żydowskiej „Mazel Tow”, wspomniane wcześniej: koncert IRY i „Wianki”, a także coroczny ogólnopolski bieg uliczny w Sadku.

W lipcu tłumy miłośników różnej muzyki przyciągną z pewnością: festiwal dance i disco polo, a także festiwal im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”.

Sierpień będzie naznaczony uroczystościami patriotycznymi, a także licznymi imprezami sportowymi.

We wrześniu odbędą się m.in. Dożynki Gminne, a także Narodowe Czytanie „Lalki” B. Prusa. W Szydłowcu jednak każdego roku we wrześniu najważniejszym świętem jest kolejna rocznica Bitwy pod Barakiem z II wojny światowej.

Październik to oczywiście kilka wydarzeń związanych z papieżem Janem Pawłem II z okazji jego wyboru na głowę kościoła, a także „Scena Zamek dla każdego” prezentacje taneczne. Będziemy obchodzili również 50-lecie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

W listopadzie coroczna kwesta na cmentarzu parafialnym w celu ratowania zabytkowych nagrobków, a także patriotyczne uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

W grudniu oczywiście szereg przedświątecznych wydarzeń.

Pamiętajmy, że jest to jedynie kalendarz miejski, do tego dojdą inne wydarzenia, organizowane przez inne placówki, stowarzyszenia, prywatne osoby itp.

Aby przejść do pełnego miejskiego kalendarium wydarzeń na 2015 roku, wystarczy kliknąć poniższy obrazek.

kalendarium2