W najbliższą sobotę 10 listopada na terenie osiedla nad Zalewem, na rogu ulic: Mickiewicza i Jagiellończyka odsłonięta i poświęcona zostanie figura Matki Boskiej Fatimskiej. 

Pomysłodawcą jest ks. kanonik Adam Radzimirski, dziekan dekanatu szydłowieckiego, proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Mieszkańcy osiedla optymistycznie zareagowali na pomysł i podjęli kroki ku wybudowaniu figury. Warto wspomnieć, że do tej pory to liczące około 35 lat osiedle domków jednorodzinnych nie miało żadnej figurki.

Figura Matki Boski Fatimskiej stawiana jest na okoliczność 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 – lecia objawień fatimskich.

Fundatorami figury są mieszkańcy całego osiedla. Wykonawcą firma KARBUD Pana Sławomira Karpety, natomiast za projekt odpowiedzialny jest Pan Zbigniew Orliński, architekt z Warszawy.

Zapraszamy 10 listopada, o godzinie 15.00 na odsłonięcie i poświęcenie figury Matki Boskiej Fatimskiej. Przy figurze odprawiona zostanie msza polowa, którą odprawi ks. kanonik Adam Radzimirski. Wydarzenie ma charakter religijno – patriotyczny.