Mieszkańcy skarżą się na to, że nie mogą bezpiecznie chodzić a nawet jazda samochodem w niektórych miejscach jest również utrudniona.

Oto apel jedej z mieszkanek Szydłowca z ulicy Stanisława Moniuszki (na zdjęciu):

„Mieszkam przy ulicy Stanisława Moniuszki i bardzo chciałabym poruszyć temat tego co tu się dzieje, droga to jakaś porażka, wygląda jak jedno wielkie lodowisko, gdzie są służby odpowiedzialne za posypanie drogi? chociażby piachem lub solą? ludzie nie mogą normalnie się poruszać a samochody dosłownie stoją w miejscu. Tak wygląda całe nasze osiedle, a podejrzewam ze nie tylko u mnie na osiedlu tak jest.”

 

Z najnowszych prognoz pogody wynika, że mróz i śnieg mają powoli ustąpić. Mimo wszystko nie jest to zbyt optymistyczna wiadomość dla odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Pomimo iż główne ulice w mieście są dosyć dokładnie odśnieżone (lub rojeżdżone przez samochody) to faktycznie te poboczne naprawdę są niebezpieczne. 

Przed kolejną zimą chyba będzie trzeba wyciągnąć wnioski, a protesty mieszkańców muszą zacząć się wcześniej, na początku zimy, śnieżyc i mrozów, a nie gdy ….(choć tego nie widać) nadchodzi wiosna.